×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Pārdomas, izlasot Gomberga rakstu “Murkšķa diena. Pēc vēlēšanām”

Foto - LETAFoto - LETA

Lasītāji turpina paust savu viedokli par Jevgeņija Gomberga rakstā “Murkšķa diena. Pēc vēlēšanām” (“LA” 3. nov.) skartajiem jautājumiem. Par dažiem no tiem izsakās Zinta Dubrovska no Cēsīm.

Nevaru piekrist autoram, ka visi termiņuzturēšanās atļauju saņēmēji ir lojāli Latvijai un bēg no Krievijas. Tiesa, mūsu drošības dienesti sabiedrību nav informējuši, taču, zinot bijušās VDK darbības metodes, tā šo “caurumu” noteikti izmantos savā labā. Turklāt Krievijas prezidents Putina k-gs nemaz neslēpj, ka grib savā paspārnē atdabūt visas bijušās PSRS republikas. Pārsteidz, ka mūsu valsts augstākās amatpersonas nesteidzas veikt pretpasākumus, it sevišķi, ja runājam par informatīvo telpu.

Jevgeņijs Gombergs atklāj, ka trīs četru gadu laikā masu informācijas līdzekļi, ko var nopirkt par nieka 20 miljoniem eiro, pie vispārējas smadzeņu skalošanas Putina reitingu Latvijā paceltu līdz Krievijā esošajam. Bet par 10 miljoniem Saeimā varot sasēdināt 80 deputātus, kuri nobalsos kaut vai par Latvijas pievienošanu Krievijai. Es protestēju pret tādu mūsu tautas priekšstāvju novērtējumu! Uzskatu, ka daudzi cilvēki augsti tur savu godaprātu un sirdsapziņu. To nepārdos par naudu, arī par lielu naudu ne. Tomēr nolemtības sajūta nepamet. Rodas iespaids, ka mūsu valsts liktenis izlemts jau pirms 20 gadiem, kad Krievijas armija atstāja Latviju.

Lai cīnītos pret naidīgo kaimiņvalsts propagandu, jau sen ar likumu vajadzēja sakārtot informatīvo telpu. Sociālajos tīklos un medijos bija jāaizliedz aizskart jebkuru nāciju. Katram no mums ir tiesības netikt apsaukātiem un pazemotiem. Tas jāgarantē valstij.

Par integrāciju un naturalizāciju. Kāpēc naturalizētie jūtas aizvainoti? Autors raksta, ka pusmiljonam Latvijā dzimušo cilvēku tika atņemta dzimtene – Latvija viņus neatzina par saviem bērniem. Gribu Gombergam aizrādīt – ja jūs kaut mazliet zinātu mūsu tautas vēsturi un to, kas notika 50 okupācijas gados, varbūt izpratne būtu citāda. Kāpēc krievvalodīgie tik ļoti nevēlas mācīties latviešu valodu? Latvieši ir maza tauta, un mūsu valodu lieto tikai mazajā Latvijā. Krievi var aizbraukt tikai dažus kilometrus aiz Zilupes un dzirdēs tur tikai krievu valodu.

Autors pareizi saka, ka nedrīkst dzīvot aizvainojumā, ka jāspēj piedot. Saprotu, ka Jevgeņijs pieder pie stipriem cilvēkiem, spēj piedot un par sīkumiem vairs neapvainosimies. Arī es esmu piedevusi saviem pāridarītājiem, jo piedot var tikai garā stipri cilvēki. Gļēvie kaļ atriebības plānus. Diemžēl arī tādi ir mūsu vidū.

Ar cieņu, Zinta Dubrovska

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+