×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Parīze: Olands un Putins vienojušies atceltā “Mistral” darījuma lietā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas prezidents Fransuā Olands un viņa Krievijas kolēģis Vladimirs Putins panākuši vienošanos par kompensācijām, kas Parīzei būs jāsamaksā Maskavai par diviem Ukrainas krīzes dēļ nepiegādātajiem “Mistral” klases karakuģiem, trešdien paziņoja Olanda birojs.

Krievija “saņems kompensāciju pilnā apmērā” par karakuģiem, kurus paturēs Francija, teikts paziņojumā. Visas Krievijas iekārtas, kas uzstādītas uz kuģiem, tiks demontētas un nodotas Krievijai.

Krievija vienlaikus paziņojusi, ka Parīze jau ir atmaksājusi visu naudu, ko Maskava tai samaksājusi par karakuģiem, un ka Krievijas puse šo jautājumu uzskata par atrisinātu.

“Krievijas prezidents un Francijas prezidents pieņēma kopīgu lēmumu anulēt kontraktu,” teikts Kremļa paziņojumā, kas izplatīts pēc līderu telefonsarunas. “Maskava uzskata, ka “Mistral” jautājums ir pilnībā noregulēts.”

Krievijas laikraksts “Kommersant” piektdien, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņoja, ka Francija varētu Krievijai samaksāt aptuveni 1,2 miljardus eiro.

Francija piekritusi kompensēt ne tikai Krievijas samaksāto avansu, bet arī līdzekļus, kurus Krievija tērējusi “Mistral” kuģu apkalpes apmācīšanai, kā arī citus izdevumus, teikuši laikraksta sarunbiedri.

Šī informācija oficiāli nav apstiprināta.

Francijai pirmais “Mistral” klases kuģis Krievijai bija jāpiegādā pērn, taču piegāde tika iesaldēta, reaģējot uz Krimas aneksiju un tās dēļ ieviestajām Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Maskavu.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+