×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Igaunijas parlaments apstiprina pašvaldību reformu (2)

Cilvēki ar lāpu Līgo svētkos Kuresārē Sāremā salā. Foto - Evija Trifanova/LETACilvēki ar lāpu Līgo svētkos Kuresārē Sāremā salā. Foto - Evija Trifanova/LETA

Igaunijas parlaments vakar pieņēma administratīvi teritoriālo reformu, kas noteic, ka pašvaldībā ir jādzīvo vismaz 5000 cilvēku.

Par likumu balsoja 56 deputāti, 38 bija pret, bet neviens neatturējās. Pašvaldību reforma nosaka regulējumu Igaunijas administratīvi teritoriālās organizācijas izmaiņām, minimālo pašvaldības lielumu, tostarp izņēmumus, kā arī pušu tiesības un pienākumus pašvaldību apvienošanā. Likumprojekta autori un atbalstītāji norādīja, ka reformas nolūks ir palielināt pašvaldību spējas piedāvāt kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus un uzlabot to konkurētspēju. Pēc reformas pabeigšanas minimālais iedzīvotāju skaits katrā Igaunijas pašvaldībā būs 5000 cilvēku. Pašlaik 80% pašvaldību Igaunijā ir mazāk nekā 5000 iedzīvotāju. Pirmajā reformas posmā, kas turpināsies līdz šā gada beigām, mazajām Igaunijas pašvaldībām ir iespēja brīvprātīgi apvienoties un saņemt valsts atbalstu. Otrajā posmā valdība apvienos pašvaldības, nesniedzot vienreizēju finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visur ir parlaments, bet lūk igauņiem ir “sarlaments”….

  2. Reformas jau var taisīt, bet tādēļ jau urbanizācija neapstāsies. Pēc šīs reformas būs jātaisa jaunas reformas. Ir jābremzē šī iedzīvotāju plūsma uz pilsētu vai ārzemēm, kas pārņēmusi pasauli. Bet kā to izdarīt, ja cilvēki plūst pretējā virzienā tikai galējās situācijās: karu vai dabas stihiju iespaidā? Vēl varētu būt ekonomiski- finansiāli paņēmieni, kas padarītu dzīvošanu provincē izdevīgāku nekā pilsētā. Bet tur vajag lielus finansiālus līdzekļus.

Draugiem Facebook Twitter Google+