×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Pārraidīs vērienīgu Francijas Nacionālās dienas koncertu ar Elīnas Garančas piedalīšanos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 14. jūlijā, plkst. 22.30 Latvijas Radio 3 – Klasika piedāvās grandiozu Eiroradio tiešraidi no Marsa laukuma Parīzē, kur Francijas Nacionālās dienas Gala koncertā piedalīsies arī izcilais latviešu mecosoprāns Elīna Garanča.

Pieminot Pirmā pasaules kara simtgadi, Francijas Neatkarības dienas Gala koncertam izvēlēta īpaša tēma – “Karš un miers”, un Eifeļa torņa pakājē kopā ar Francijas Nacionālo orķestri un kori uzstāsies starptautiski pazīstami solisti.

Līdzās Elīnai Garančai uz skatuves kāps klausītājiem Latvijā labi pazīstamā Anna Ņetrebko (soprāns), kā arī Olga Peretjatko (soprāns), Natalī Desē (soprāns), Lorāns Nauri (baritons), Pjotrs Bečala (tenors) un Huans Djēgo Floress (tenors). Pie diriģenta pults būs itāļu maestro Daniēle Gati.
Programmā: Riharda Vāgnera “Valkīru lidojums” no operas “Valkīra”, Mišela Legrāna mūzikla Šerbūras lietussargi” fragmenti, Gaetāno Doniceti operas “Pulka meita” ārijas un Žaka Ofenbaha operetes “Gerolšteinas lielhercogiene” lappuses, kā arī daudzi citi pazīstami skaņdarbi.

Koncerta noslēgumā tiks atskaņota Francijas Republikas valsts himna “Marseljēza”, ko pavadīs vērienīga uguņošana.

Pirmo reizi šāda veida koncerts notika pērn: klātienē to vēroja 500 000 skatītāju, savukārt 2,7 miljoni skatītāju liela auditorija koncertu skatījās TV kanālā France 2.

Francijas Neatkarības dienas Gala koncertu rīko Parīzes pilsēta sadarbībā ar Francijas Televīziju un Francijas Radio, un to translēs piecas Eiroradio dalībvalstis – Dānija, Itālija, Latvija, Polija un Serbija.

Tiešraidi vadīs Sandra Ņedzvecka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+