Pārtikas ražotāji joprojām cer uz PVN likmes samazināšanu pārtikai 0

Pārtikas ražotāji joprojām cer uz samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošanu noteiktiem pārtikas produktiem, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Maiznieku biedrības (LMB) valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Viņš atzina, ka samazinātās PVN likmes piemērošana pārtikai tikai gaidīta jau šogad. “Bija cerība, ka varētu šogad būt lēmums par samazinātās PVN likmes ieviešanu noteiktām pārtikas produktu kategorijām, tostarp maizei, taču tas netika izdarīts. Pārtikas ražotāji un patērētāji uz to lika lielas cerības,” norādīja Zemešs.

Biedrības vadītājs uzsvēra, ka valdības lēmums šogad samazināt PVN likmi par vienu procentpunktu ne patērētājiem, ne ražotājiem nav jūtams. “Tas viena procentpunkta PVN samazinājums nekādu īpašu atbalstu mazturīgajiem nav devis, arī ražotāji to nemana. Varbūt kopējā budžetā tas kādas izmaiņas ir radījis,” pieļāva LMB valdes priekšsēdētājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ražotāji uzskata, ka jautājumu par PVN likmes samazināšanu pārtikai nedrīkst atlikt. “Šis jautājums ir aktuāls visu laiku. Pašlaik medijos ir izskanējusi informācija par aicinājumu samazināt PVN likmi siltumam, jo iedzīvotāji nevar samaksāt apkures rēķinus. Mēs uzskatām, ja PVN tiktu samazināts pārtikai, tad arī cenas veikalos būtu mazākas un attiecīgi iedzīvotājiem paliktu vairāk naudas un nebūtu jādomā, kā samaksāt apkures rēķinus,” sacīja Zemešs.

Tāpat no valdības LMB nākamajā gadā gaida aktīvu darbu pie nodokļu politikas un darbaspēka likumu sakārtošanas. “Piemēram, saistībā ar uzņēmumiem, kas organizē darbu kā pasūtījumu izpildītājs, atsevišķi likuma punkti būtu jāprecizē. Tāpat ir aktuāls jautājums par darba nespējas lapām – pašlaik likumi noteic, ka pirmās 10 darbinieka slimības dienas apmaksā darba devējs, taču citās valstīs darba devējs apmaksā tikai pirmās divas slimības dienas un pārējais tiek segts no sociālā budžeta. Mēs gribētu, lai arī Latvijā šāda prakse tiktu ieviesta, jo nodokļu slogs tomēr ir ļoti liels,” teica LMB vadītājs.

LMB darbības mērķi ir uz kopīgu interešu pamata veicināt maizes ražošanas nozarē Latvijā strādājošo organizāciju un uzņēmumu sadarbību, veicināt maizes ražošanas nozares attīstību un perspektīvas, risinot maizes ražotāju kopīgās problēmas, pārstāvot to kopīgās intereses valsts varas pārvaldes un citās institūcijās, kā arī paaugstināt maizes ražošanas jomas prestižu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.