×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Pārvēlēta ASV Kinoakadēmijas prezidente

Foto - Leta/APFoto - Leta/AP

Otrdien uz jaunu termiņu tika pārvēlēta ASV Kinoakadēmijas prezidente Šerila Būna Aizeksa, kura aizsāka reformas ar mērķi palielināt sieviešu un etnisko minoritāšu skaitu organizācijas biedru vidū.

Akadēmija otrdienas vakarā paziņoja, ka Aizeksa ievēlēta amatā uz vēl vienu gadu.

Kā jau ziņots, gada sākumā ASV Kinoakadēmija izpelnījās skarbu kritiku par to, ka aktiermākslas kategorijās otro gadu pēc kārtas nebija izvirzīts neviens tumšādains aktieris.

Tas ierosināja tvitera mirkļbirku “#OscarsSoWhite” (“Oskari ir tik balti”) un vairāku aktieru atteikšanos piedalīties ceremonijā.

ASV Kinoakadēmija nesen uzaicināja organizācijai pievienoties 683 jaunus dalībniekus, no kuriem 46% bija sievietes, bet 41% piederēja etniskajām minoritātēm.

Ja visi uzaicinātie dalībnieki piekritīs kļūt par ASV Kinoakadēmijas locekļiem, vīriešu pārsvars no 75% samazināsies līdz 73%. Savukārt baltādaino akadēmijas dalībnieku pārsvars saruks no 92% uz 89%.

Katru kandidātu izvirza vismaz divi pašreizējie akadēmijas locekļi. Organizācijas dalībnieki parasti pievienojas vienam no 17 atzariem, kas katru gadu izvēlas “Oskara” statuju ieguvējus.

No šī gada sāk darboties jauns noteikums, ka balsotāji akadēmijā uzņemti tiek tikai uz desmit gadiem. Pēc tam viņu statuss tiks atjaunots tikai tad, ja viņi tajā laikā aktīvi darbojušies kino industrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+