×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. oktobris, 2013
Drukāt

Pasaulē protestē pret Krievijas izrīcību “Greenpeace” lietā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vides aizstāvju organizācija “Greenpeace” plāno sestdien 47 valstīs rīkot dažādas protesta akcijas pret savu biedru apcietināšanu Krievijā, pamatojoties uz apsūdzībām pirātismā.

Kā ziņots, “Greenpeace” aktīvisti 18.septembrī mēģināja Barenca jūrā uzkļūt uz uzņēmuma “Gazprom neftj šeļf” naftas ieguves platformas “Prirazlomnaja”, lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa “Arctic Sunrise” klāja. Pēc aizturēšanas “Arctic Sunrise” kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu.

Visiem 30 aizturētajiem “Greenpeace” aktīvistiem un kuģa komandas locekļiem izvirzītas apsūdzības, un apcietinājumā viņiem būs jāpaliek vismaz līdz 24.novembrim.

Aizturēto vidū ir seši Lielbritānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu pilsoņi, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas.

Ja vides aktīvisti tiks atdzīti par vainīgiem, viņiem draud desmit līdz 15 gadus ilgs cietumsods.

Notikušais jau izraisījis lielu diplomātisko aktivitāti, cenšoties piespiest Maskavu atbrīvot aizturētos.

Nīderlande, zem kuras karoga kuģoja “Arctic Sunrise”, piektdien vērsusies starptautiskajā arbitrāžā, lai panāktu kuģa komandas drīzu atbrīvošanu.

Satraukumu par notikušo paudusi arī Austrālijas ministre Džūlija Bišopa, kas Bali notiekošajā Āzijas-Klusā okeāna ekonomiskas sadarbības foruma kuluāros tikusies ar sava Krievijas kolēģa vietnieku.

Globālo solidaritātes dienu, kuras mērķis ir atbalstīt “Greenpeace” aktīvistus, ievadīs akcijas Jaunzēlandē, kam sekos protesti gan pašā Krievijā, gan daudzās Eiropas valstīs, bet noslēgums plānots pie Krievijas zinātnes un kultūras centra Vašingtonā.

“Greenpeace” vēsta, ka vairāki simti protestētāju pulcēsies Honkongas ostā, lai ar saviem ķermeņiem veidotu uzrakstu: “Brīvību Arktikas trīsdesmitniekam!”

Savukārt Dienvidāfrikā aktīvisti pulcēsies pie ieslodzījuma vietām, kur savulaik tika turēti aparteīda pretinieki.

“Greenpeace” atbalstītāji Hāgā dosies gājienā uz ANO Starptautiskās tiesas ēku, pieprasot nekavējošu starptautisku reakciju uz Maskavas izrīcībām.

Protesta akcijas plānotas arī vairākos desmitos Francijas pilsētu, tostarp Parīzē. Vācijā cilvēki ielās izies 48 pilsētās, bet lielākās demonstrācijas gaidāmas Berlīnē un Hamburgā.

Protesti gaidāmi arī Londonā un Madridē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+