×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Pasaules čempionāts Rīgā veicinās kērlinga attīstību Latvijā

Pirmo reizi sarīkojot Latvijā pasaules čempionātu (PČ) sievietēm, Latvijas Kērlinga asociācija (LKA) grib piesaistīt lielāku uzmanību pašu mājās relatīvi jaunajam sporta veidam, kā arī padarīt Latviju populārāku kērlinga lielvalstīs, pirmdien informēja turnīra organizatori.

Pasaulē spēcīgākās kērlinga izlases Rīgā pulcēsies 2013.gada pavasarī, kad no 16. līdz 23.martam 12 valstsvienības spēlēs “Volvo” ledus hallē. Čempionātā startēs arī Latvijas sieviešu valstsvienība, kas nākamgad decembrī kvalifikācijas turnīrā pretendēs uz dalību 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Latvija 11 gados kopš kērlinga ieviešanas ir ieguvusi ļoti labu starptautisku reputāciju gan ar sportiskiem sasniegumiem, gan administratīvo darbu, žurnālistiem teica LKA prezidents Jānis Rudzītis. Viņš palepojās, ka Latvijas pieteikums tā kvalitātes dēļ PČ rīkošanā izkonkurēja vairākas kērlingā augstāka līmeņa valstis, un arī sportiskajā ziņā Rudzītis no kapteines Ivetas Stašas-Šaršūnes vadītās valstsvienības gaida labu sniegumu. Latviju PČ pārstāvēs Jelgavas kērlinga kluba komanda.

“Ceram, ka attīstīsies kērlings [Latvijā], un pasaules čempionāts būs ieguvums arī Rīgai un Latvijai,” teica Rudzītis. “Latvijas izlasei noteikts uzdevums nav izvirzīts. Viegli nebūs, bet [komandai] ir pieredze, un tas liek domāt, ka būsim konkurētspējīga komanda,” viņš uzsvēra.

No Latvijas izlases izredžu izvērtēšanas atturējās Latvijas izlases kapteine Staša-Šaršūne, taču viņa solīja, ka kērlingistes izdarīs visu iespējamo laba rezultāta sasniegšanai. “Pasaules čempionāts būs pasākums, kur sevi parādīt kā vienai no kērlingā spēcīgām komandām. Ceram uz labiem rezultātiem,” viņa teica.

Par atbalstu PČ rīkošanā LKA pateicās Latvijas Nacionālajai sporta padomei, kuras nodrošinātais finanšu devums palīdzēs segt stratēģiski svarīgās organizatoriskās izmaksas. Rudzītis pauda cerību, ka piepildīsies arī Rīgas domes solījumi palīdzēt, kas ļautu nodrošināt turnīra norisei nepieciešamo transportu un reprezentācijas pasākuma telpas. Uz privātu Latvijas sadarbības partneru ieinteresētību LKA īpaši necer, taču atsaucību izrādījuši vairāki ārzemju uzņēmumi, kuri ar televīzijas starpniecību vēlas sevi reklamēt kērlinga lielvalstīs. Rudzītis gan piebilda, ka PČ kērlingā ar peļņu var sarīkot tikai Kanādā un varbūt pāris Eiropas valstīs.

Pasaules čempionāts ārpus Kanādas notiek katru otro gadu, un Latvija ir Eiropā astotā valsts, kam uzticēts sarīkot prestižās sacensības. PČ spēles no Rīgas raidīs sešas televīzijas, tostarp LTV7. Rudzītis pastāstīja, ka, pēc viņa aprēķiniem, uz PČ Rīgā ieradīsies apmēram 500 ārzemju tūristu, jo vairākām valstīm kerlingā ir pastāvīgi atbalstītāji.

Dalībai PČ Latvija kvalificējās kā turnīra rīkotājvalsts, kas savukārt garantēja tiesības piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Raksturojot izlases izredzes tikt uz Sočiem, Rudzītis teica, ka tās nav nereālas, jo kvalifikācijas turnīrā būs jācīnās ar spēkos apmēram līdzīgām konkurentēm, kas pasaules rangā no Latvijas nav tālu.

Savukārt Latvijas vīriešu izlases kapteinis Ritvars Gulbis pēc iepriekš decembrī Eiropas čempionātā (EČ) gūtās pieredzes pastāstīja, ka vīriešu konkurencē līdzvērtīgi var cīnīties ar EČ apakšgala komandām, turpretim spēcīgākās valstis kērlingā iegulda nesalīdzināmi lielākus resursus. Latvijas vīriešu izlase varot turēt līdzi jebkuram pretiniekam, tomēr, lai iekļūtu Eiropas sešu spēcīgāko valstu vidū, jāspēj ieguldīt daudz lielāku darbu nekā iespējams pašlaik, ņemot vērā, ka kērlingistiem pašu mājās sports nav pamatdarbs. Taču Gulbis uzskata, ka Eiropā labāko valstu vidū Latvijas kērlings varētu iekļūt ar mazākiem tēriņiem nekā basketbols. Nule aizvadītajā Eiropas čempionātā Zviedrijā Latvijas izlase atguva vietu A grupā, taču dalībai PČ nekvalificējās.

Biļetes uz PČ Rīgā sāks pārdot nākamā gada sākumā. Varēs iegādāties gan dienas biļetes, gan biļetes uz atsevišķām spēlēm. Lētākās biļetes maksās trīs latus, taču bērni līdz 16 gadu vecumam visas spēles varēs apmeklēt bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+