Kultūra
Māksla

Pasaules dārgākā glezna – viltojums?0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Mākslas pasaulē satraukumu radījušas aizdomas, ka pirms nepilniem diviem gadiem kā Leonardo da Vinči glezna Kristija izsolē pārdotais mākslas darbs “Salvator Mundi” patiesībā nepieder slavenā Renesanses mākslinieka otai, ziņo “The Daily Mail”.

Ņujorkas izsoļu namā glezna 2017. gadā tika pārdota par 342 miljoniem eiro. Mākslas darbu iegādājās Abu Dabī Luvra, un tika solīts, ka to atklās apskatei 2019. gada septembrī. Tomēr ekspozīcija bez paskaidrojumiem atcelta.

Mākslas vēsturnieks Žaks Franks laikrakstam “The Sunday Telegraph” atklājis, – politiķi un Luvras speciālisti zina, ka “Salvator Mundi” nav Leonardo otas darbs.

Vēsturnieks vairākkārt rakstījis Francijas prezidentam Emanuēlam Makronam, brīdinot viņu nepiedalīties Leonardo izstādes inaugurācijā. No “Salvator Mundi” eksponēšanas mākslinieka nāves piecsimtgades izstādē esot attteikusies arī Parīzes Luvra.

Tomēr Luvras pārstāvis šo informāciju noliedzis, norādot, ka Luvras muzejs lūdzis deponēt “Salvator Mundi” un “mesjē Franka viedoklis ir tikai viņa, nevis Luvras, viedoklis”.

Izskanējis viedoklis, ka “Salvator Mundi” ir nevis Leonardo da Vinči, bet gan viņa darbnīcas mācekļu – iespējams, Bernardino Luini – darbs.

Laikā starp gleznas pirmo parādīšanos 2011. gadā un tās atklāšanu publikai pēc restaurācijas notikušas arī būtiskas izmaiņas tās izskatā, liekot uzdot jautājumus par restaurācijas darbu kvalitāti.

LA.lv