×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Pasaules ūdeņi Jelgavas mākslinieku acīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 1. jūlija līdz 4.septembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma Jelgavas Mākslinieku biedrības izstāde “Ūdeņi”, vēsta Jelgavas Mākslinieku biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Brancis.

Jelgavas māksliniekiem ūdens tematika vienmēr bijusi uzmanības centrā, tāpēc tie attēloti dažāda veida darbos – gleznās, fotogrāfijās, zīmējumos, vitrāžās, skulptūrās, kā arī zīmējumos uz stikla.

Par izstādi “Ūdeņi” Māris Brancis atklāj: “Jelgavas Mākslinieku biedrības dalībniekiem ūdeņi allaž bijuši uzmanības centrā. Atcerēsimies Gunāra Ezernieka palu gleznojumus, Ulda Rogas Lielupes lēno tecējumu viņa Jelgavas ainavās vai nelielo upīšu rāmo ritējumu tuvējās apkārtnes skatos, Ulda Zutera jūrmalas tvērumus, Raita Junkera jaunā Mītavas tilta fiksējumus, Jura Zēberga foto uzņēmumus vai Kates Seržānes zīmējumus. Bet ne tikai eļļas vai akvareļglezniecībā jelgavnieki atainojuši ūdeņus, tie tiešāk vai netiešāk parādās tēlniecībā, vitrāžās vai zīmējumos uz stikla. Izstāde “Ūdeņi” sagādās prieku ikvienam skatītājam un katrs ieraudzīs kaut ko sev tuvu un mīļu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+