×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Pasniegs Autortiesību bezgalības balvas; Zanderei – jau piektā

Foto: LETAFoto: LETA

''Autortiesību bezgalības balvas 2014" pasniegšanas ceremonija.

Autortiesību bezgalības balvu, ko pasniedz autoru biedrība “AKKA/LAA”, šogad 30. novembrī saņems komponisti Raimonds Pauls un Mārtiņš Brauns, mūziķis Renārs Kaupers, dzejniece Inese Zandere un vairāki citi, aģentūru BNS informēja biedrības pārstāve Ieva Kolmane.

“AKKA/LAA” balvas pasniegs jau 17. reizi. Kopš 1999. gada tās ik gadu saņem autori, kuru darbi iepriekšējā gadā izmantoti visvairāk un visdažādākajos veidos – publiski izpildīti, pārraidīti TV, radio, publicēti, reproducēti mehāniskajā ierakstā, kinofilmās, teātra izrādēs un citviet. Balvu nodrošina autordarbu izmantojuma datorizēta uzskaite.

Kopumā 17 gados godalgoti 189 autordarbi, no tiem 118 muzikāli, 32 literāri un dramatiski, 26 vizuāli un 12 audiovizuāli.

Šogad pirmoreiz Autortiesību bezgalības balvu saņem arī horeogrāfiska darba autori. Balvu šajos gados saņēmuši 243 autori, un citi no viņiem pat vairākkārt. Šā gada balva būs jau ceturtā komponistam Raimondam Paulam un mūziķim Renāram Kauperam, trešo reizi to saņems fotogrāfe Māra Brašmane, otro reizi – komponisti Mārtiņš Brauns un Georgs Pelēcis, mūzikas un teksta autors Reinis Briģis, arī scenārists Tālivaldis Margevičs un kinooperators, režisors Ivars Seleckis, savukārt dzejniece Inese Zandere tiek godalgota jau piekto reizi.

Balvu šogad saņems arī lugu autors Andris Niedzviedzis par lugu “Dūdene zin”, kas iestudēta Kalna pagasta dramatiskajā kolektīvā, Ābeļu pagasta, Rubas , Vilzēnu Tautas nama, Vijciema amatierteātros un citviet, arī gleznotāja Maija Nora Tabaka par gleznām “Īrijas skaistums”, “Basketbols TTT” un citām. kuru reprodukcijas publicētas Latviešu valodas aģentūras izdotajā zinātniski metodiskajā izdevumā “TAGAD”.

Savukārt režisoram Vasilijam Masam, komponistam Mārtiņam Braunam un māksliniecei Inārai Antonei un Gaļinai Masai balva tiks piešķirt par 1992.gada filmu “Zirneklis”, kas ir latviešu pirmā un vienīgā erotiskā šausmu filma. Balvu saņems arī mūzikas un teksta autori Aleksis Luriņš, Roberts Vanags, Emīls Kaupers un Edgars Kaupers – grupa “Carnival Youth” – par albuma “Never Have Enough” tituldziesmu, kuras ieraksts daudz un bieži raidīts gan radio, gan televīzijas ēterā un kas plaši skanējusi dzīvajā izpildījumā koncertos.

Tāpat balvas tiks mūzikas, teksta autoriem un aranžētājiem Ralfam Eilandam un Reinim Briģim par dziesmu “Smile”, kas grupas “PeR” izpildījumā skanējusi koncertos, kā arī mūzikas un teksta autoram Normundam Zušam par dziesmu “No visas sirds”, kas grupas “Galaktika” izpildījumā raidīta televīzijas un radio ēterā, koncertos un pasākumos gan izpildītājmākslinieku priekšnesumā, gan ierakstā.

Horeogrāfs Jānis Ērglis un tautas melodijas aranžētājs Gunārs Nažinskis balvu saņems par deju “Kreicburgas polka”, kas iekļauta 250 koncertos, ierakstīta DVD un raidīta televīzijas ēterā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+