×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Pateikt patiesību par komunismu. Saruna ar fonda “Komunisma upuri” vadītāju Lī Edvardu (49)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Nesen Latvijā viesojās piemiņas fonda “Komunisma upuri” vadītājs Lī Edvards, kura vadītā organizācija pašlaik vāc līdzekļus, lai uzceltu ASV galvaspilsētā Vašingtonā piemiņas memoriālu komunisma ideoloģijas upuriem. Intervijā “LA” viņš izklāsta fonda ieceres un jau paveikto izglītojošajā darbā par komunismu un tā radītājām sekām.

– Jūsu iecere ir veidot memoriālu Vašingtonā komunisma upuriem. Kāpēc mūsdienās tas ir svarīgi? 


– Pasaulē varam runāt par 100 miljoniem komunisma upuru. Tas ir skaitlis no sešu franču intelektuāļu grāmatas “Dievs, kas izgāzās”, ko izdeva cienījamā izdevniecība “Harvard University Press”. Pirms vairāk nekā 20 gadiem krita Berlīnes mūris, bija uzskats, ka komunisms ir sakauts un varam būt droši, ka tas nekad neatgriezīsies. Tomēr komunisma upurus nedrīkst aizmirst. 2007. gadā mēs Vašingtonā atklājām pieminekli komunisma upuriem. Tas ir Demokrātijas dievietes atveids – šāds piemineklis savulaik Ķīnā stāvēja Pe-kinas centrālajā Tjaņjaņmeņas laukumā. Esam izveidojuši virtuālo muzeju komunisma upuriem, bet nesen pabeidzām gatavot mācību priekšmetu vidusskolām. Piemiņas fonds “Komunisma upuri” darbojas atceres, pagātnes un nākotnes izpētes un izglītības laukā. Pasaulē joprojām ir piecas komunistiskas valstis, un šajos režīmos apspiešana notiek tikpat skarbi kā senāk. Ja runājam par pieminekli, jāteic, ka katru gadu pie tā sanāk daudzu valstu diplomāti un arī cilvēki, kas bijuši komunisma upuri, – ķīnieši, vjetnamieši, korejieši un kubieši. Mūsu organizācija ir bipolāra – tajā darbojas gan republikāņi, gan demokrāti. Likums par mūsu organizāciju tika pieņemts laikā, kad prezidents bija demokrāts Bils Klintons, bet piemineklis tika atklāts, kad pie varas bija republikāņu prezidents Dzordžs 
Volkers Bušs. Vēl viens veids, kā mēs pieminam komunisma nodarīto kaitējumu, ir Trumena–Reigana apbalvojums par mūža ieguldījumu, pretojoties komunismam. Medaļas nosaukums ir simbolisks, jo Aukstais karš sākās demokrāta Harija Trumena laikā, bet Ro-nalds Reigans, būdams republikānis, daudz izdarīja cīņā pret komunismu. Pirmoreiz to piešķīrām 1999. gadā, un starp pirmajiem saņēmējiem bija arī Lietuvas neatkarības kustības “Sajūdis” vadītājs Vītauts Landsberģis.

– Kas padara Baltijas valstis īpašas komunisma pagātnes kontekstā?


– ASV ir bijusi īpaša saikne ar Baltijas valstīm, kad PSRS to okupēja, mēs okupāciju un aneksiju neatzinām. ASV valdība izdeva Samnera Velsa deklarāciju. Muzejā mums jāstāsta cilvēkiem saprotami stāsti, un Baltijas gadījumā iedvesmojoša ir dziesmotā revolūcija un Baltijas ceļš. Rīgā apmeklēju Latvijas Okupācijas muzeju – Nollendorfa kungs dara brīnišķīgu darbu, un mēs darīsim to pašu, iedvesmojoties no jūsu muzeja. Muzejā izstādes būs veltītas atsevišķām valstīm, piemēram, Krievijai, Ķīnai, īpaša izstāde būs veltīta Baltijai. Tāpat būs zāle ar varoņiem, kas cīnījušies pret komunismu. Mēs varētu muzejā uzbūvēt gulaga barakas ar koka lāvām, un, kad cilvēks ienāktu telpā, temperatūra samazinātos. Vēlamies muzejā izstādīt arī vagonus, ar kuriem cilvēkus deportēja uz Sibīriju. Tāpat vēlamies izvietot Berlīnes mūra sargtorni.

– Cik līdzekļu nepieciešams muzeja izveidei un kur tos meklēsit?


– Pēc ASV likumiem, mēs nevaram pretendēt uz valsts līdzekļiem šādam memoriālam. Holokausta memoriāls Vašingtonā arī ir celts par privātiem līdzekļiem. Tādēļ ceram uz sabiedrisko organizāciju atbalstu. ASV valdībai varbūt lūgsim telpas memoriālam, kā arī piesaistīsim finansējumu no ārzemēm. Ungārija jau ir piešķīrusi miljonu, ko mēs tērēsim, lai izveidotu ziedojumu vākšanas komandu un kampaņu. Kopējā nepieciešamā summa ir 100 miljoni ASV dolāru, no kuriem puse būs paredzēta muzejam, bet otra – nodibinājumam, kurš nodarbosies ar izglītojošo darbu. Mūsu mērķis ir sākt celtniecību 2017. gadā, pieminot boļševiku revolūcijas simtgadi Krievijā.

– Ciešanu apmēru iespējams izmērīt ne tikai cilvēciskos upuros, bet arī ekonomiski un sociāli…


– Komunisms ir pseidozinātne, kas maskējas kā ekonomiskā sistēma un tiek īstenota ar militāru spēku. Tas ir būvēts uz plūstošām smiltīm. Komunismam ir politiskas, ekonomiskas un stratēģiskas sekas. Mums nebūtu Vjetnamas un Korejas karu, ja nebūtu komunisma. Otrā pasaules kara nebūtu, ja 1939. gadā netiktu noslēgts Molotova–Ribentropa pakts. Ekonomiskās sekas mēs redzam Baltijas valstīs un Centrāleiropā – tās cieta no komunisma vairākus gadu desmitus. Tajā pašā laikā Rietumeiropa ekonomiski attīstījusies labāk. Ikviens, kas dzīvojis 20. gadsimtā, ir cietis no komunisma, un par to mums cilvēki jāizglīto.

– Latvijā ir zinātnieki, kuri aprēķinājuši PSRS okupācijas laikā radītos zaudējumus. Vai ir vērts prasīt Krievijai kompensācijas?


– Es nekomentēju Latvijas iekšējās lietas, jo tas ir vietējās politikas jautājums.

– Vai starp nacismu un komunismu var vilkt vienādības zīmi?


– Holokausts bija varenākais ļaunums. Komunisms arī ir liels ļaunums, taču nacisms bija īpašs ļaunums, kas nav aprak-stāms. Ievēroju, ka Eiropas Parlaments bija izstrādājis rezolūciju, lai izteiktu politiskus spriedumus gan par nacismu, gan par komunismu.

– Latvijā krievvalodīgo skolu skolotāji 9. maijā savus bērnus ved uz tā saucamo uzvaras pieminekli un mēdz stāstīt savu versiju par vēsturi. Kā šo problēmu risināt?


– Dzīvojot demokrātijā, nevar liegt cilvēkiem runāt, bet līdz ar šīm tiesībām nāk pienākums runāt patiesību. Tas jādara Izglītības ministrijai, Aizsardzības ministrijai un skolotājiem. Tā nav patiesība, ka Latvija labprātīgi iestājās PSRS. Patiesība ir tā, kuru es redzēju Okupācijas muzejā.

– Kā jūs varat raksturot mūsdienu amerikāņus, vai viņiem ir sapratne par komunismu un šīs ideoloģijas mantojumu?


– Ne visiem amerikāņiem ir zināšanas par to. Kad veidojām priekšmetu skolām, kas ietver komunismu no Marksa, Mao un līdz pat mūsdienām, mēs to izsūtījām skolotājiem visā valstī. Viņiem tas šķita interesants. Ne tikai skolēni ir jāizglīto komunisma jautājumos, bet arī skolotāji.

– Kurus cilvēkus jūs nosauktu par varoņiem cīņā pret komunismu?


– Tie ir Vāclavs Havels, Lehs Valensa, Andrejs Saharovs, Jānis Pāvils II – viņi bija četri lielie cīnītāji, bet bija arī daudzi citi.

– Vai Karola Vojtilas iecelšana pāvesta amatā bija taktisks Vatikāna solis, lai vērstos pret komunismu?


– Viņš dzīvoja komunisma režīmā kā mācītājs un kardināls un visu izjuta uz savas ādas. Zīmīga bija viņa pirmā vizīte pāvesta amatā uz Poliju, kurā viņš uzsvēra: “Nebaidieties!” Tas iedrošināja cilvēkus, un radās kustība “Solidaritāte”. Polija rādīja piemēru. Mēģinājums nogalināt Jāni Pāvilu II parādīja, cik liels bija viņa politiskais iespaids.

– Kādi ir mūsdienu izaicinājumi attiecībā uz komunismu?


– Vēl joprojām ir piecas komunistiskas valstis. Ar četrām – Laosu, Vjetnamu, Ķīnu un Kubu –mēs varam darboties: runāt par cilvēktiesību pārkāpumiem un īstenot ekonomiskas sankcijas. Aktīvistiem varam piešķirt balvas. Ziemeļkoreja ir atsevišķs stāsts – tā ir totalitāra, no pasaules nošķirta valsts. Liels izaicinājums mūsdienās ir izglītība. Caur modernajām tehnoloģijām pateikt patiesību ir daudz vieglāk. Mūsu mājaslapai ir tūkstošiem apmeklētāju, tostarp no Ķīnas, Vjetnamas un Kubas. Pat Ķīna ar saviem 80 miljoniem kompartijas biedru nevarēs ietekmēt visu 1,3 miljardus lielo populāciju. Brīvība pārspēs visu.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Tomēr vecītis runā ne visu patiesību. To holokosta burbuli uzpūta amerikas žīdi, pataisot no tā biznesi. Komunistu upuri stāv vienā plāknē ar “izredzētās tautas” upuriem. Pastāv arī viedokļi ka burbulis ir pamatīgi uzpūsts. Amerikāņi uzskata, ka nevar apšaubīt holokostu, krievs, ka nevar apšaubīt Ņurnbergu, kur tad progres? Vel viens biznes-plāns – piemineklis komunistu upuriem? Zaudējumu atlīdzināšana, kolonistu izvākšana no okupētām zemēm, nav Latvijas un citu valstu iekšējā lieta, par kuru kungs nerunā. Tā ir kopīga visu lielvalstu lieta, kas ņēma dalību pasaules dalīšanā. Tie ir jautājumi kuri risināmi pirms pieminekļu celšanas. Arī ASV gāja kopā ar komunistiem lai likvidētu spēcīgāko pasaules ekonomiku. Vel biški jāpaaug kungam, pirms kā sākt plātīties.

 2. Patiesība par komunismu atslābina holokausta tēmu, tāpēc to bremzē un nekas lāgā nesanāk…

 3. SS Panzergrenadier Atbildēt

  Pats lielākais ļaunums ir žīdu cionisms. Visi lielākie komūnisma teorētiķi bija žīdi.

 4. Kapec Satans izgudroja kapitalismu? Tapec, ka Dievs ir komunists.

 5. Meklēt:

  Bēres? Nē! Sarkano reptīļu dzīres!
  tautastribunals. e u/?p=16614

 6. Šķiet,ka daudzi komunisma aizstāvji pat ne vienu patiesu vēstures grāmatu nav izlasījuši.(Izņemot PSRS laikos rakstīto propogandu). Nu,ko,krievu smadzeņu skalotāji vienmēr ir bijuši soli priekšā visiem ar melu politiku.

 7. vainīgs nav komunisms, bet gan paši cilvēki, kuri to īsteno. Tādi ir biezā slānī visur un vienmēr visās iekārtās.

 8. Sašam, profesoram Atbildēt

  Jā, Saša, profesor, kā tu sevi sauc, PSRS bija komunisms, tā pirmā fāze – sociālisms ar visām marksisma-ļeņinisma ideoloģijas pazīmēm un “labumiem”: totalitārismu, varmācību, cilvēka vārda un brīvības apspiešanu un hronisku pārtikas un rūpniecības preču deficītu – gandrīz pati pilnība! Un visi strādāja kā jau komunismā, pēc “labākās sirdsapziņas”! Melot un maldināt turpini tu, jo tev laikam vairāk imponē ZIEMEļKOREJAS vai sarkano khmeru komunisma variants. Paldies, esam papilnam izbaudījuši šos “jaukumus”.Turpini vien fantazēt , tāpat kā tavs mīļais Markss savā laikā. Paldies Dievam,šodien cilvēki zina, kas ir komunisms realitātē un tu viņus neapmānīsi.

 9. Mežonīgis kapitalisms? Kas tad bija padumija,
  ja ne mežonīgas valdības mežonīgs kapitālisms.
  Komiķi aizmirsuši deficitu uz visas linijas. Tad bija papira rubuļi, bet nebija ko pirkt.
  Tagad veikali pilni, bet iro tikko ka nāk krastā. To nebūs katram komunistam papilnam.
  Tikai saujina, par ko nopirkt, zivi un kartupeli.
  Mežonīga kapitalisma apstākļos padumijā mebija ni zivs, ni kartoškas.
  Tikai vodka un stulbs prāts

 10. Komunisma upuri? Vai tad pasaulē kaut kur ir bijis komunisms? Nevajag fantazēt. Vajag atšķirt “to” no pirksta, tas nav tas pats. Tāpat ar komunismu.

  Atvainojos, man riebjas ka jauc kārtis un pasauli maldina ar “komunismu”. Krievijas impērijas komunistu režīms nav komunisms, nemelojiet un nemaldiniet.

  Un mēs, naivie, ticam, ka esot bijis komunisms nodibināts. TB/LNNK nosoda komunismu, Krievija nosoda komunismu, visi nosoda to, kā nav bijis.

  VISI SMEJAS UN VISIEM LABI!? Inese Vaidere pat grāmatu izdevusi komunisma nosodīšanai.

  Spēlēt “komunisma nosodījumu” – tas ir traģiski, negodīgi, aplami un nekaunīgi.

 11. Mūsu brāļu tauta žīdi atklāja jau 100 gadus atpakaļ, ka labākais veids kā ietekmēt sabiedrības domu ir caur kino filmām un mēdijiem. Žīdi valda Holivudā vēl šodien. Mums no tā būtu jamācās. Ja es būtu multimiljonārs, es finansētu filmu radīšanu par krievu okupāciju Baltijas valstīs. Tur būtu gan traģēdija, gan komēdija. Un nauda nāktu ka pa reni…

 12. Фашистские шлюхи!
  Жаль что Сталин пожалел прибалтику и освободил ее от фашистов!
  Надо было дождаться когда фашисты уничтожат всех латышей, литовцев, эстонцев, и только потом освобождать эти страны

  • Cilvēks prot rīkoties ar datoru, bet prātu nav ieguvis. Kad tad Stalins atbrīvoja Latviju. Tad pasaki, kādēļ Latvija un latvieši nemīl atbrīvotājus, kādēļ nenāk laimē diet pie “atbrīvotāju pieminekļa”, kādēļ “atbrīvotāji” ieņēma Latvijas mājas, dzīvokļus un zemi, kuru “atbrīvoja” un neaizgāja projām?
   Kādēļ tautu “atbrīvoja” un “atbrīvotos” represēja, izveda uz savu zemi Sibīriju. Tautu slepkavas, Stalins – atbrīvotājs?

   Okupantiem okupantu mīlestība un slava. Beidziet plātīties svešā zemē, tas nekas, ja arī esi dzimis šeit. Ja esi dzimis šeit, tad uzvedies pret “savu” zemi kā pret savu, bet tu turpini karot pret atbrīvoto tautu, vai ne?

 13. А памятник жертвам империи “золотого тельца” сколько места займет?

 14. Cienijamais LI kungs:“Ko jūs teiksiet pēc pāris gadiem,kad Ķīna,protams,komunistiskā būs pirmā pasau-
  les ekonomikā un rūpnieciskā izaugsmē?“
  Labāk vāciet ziedojumus un parādiet kapitālisma zvērības pret saviem pamatiedzīvotājiem- indiāņiem,
  Āfrikas un citu zemju iedzīvotājiem,to zemju totālā izlaupīšanā un tautu paverdzināšanā, tā iedzīvojoties
  bagātībā…

  • Jevlampijs Bolotskis Atbildēt

   Ak pēc pāris gadiem Ķīķnā būs lejputrija. Tiešām! Vai tu dumjš esi?
   Kas attiecas uz “zvērībām” pret pamatiedzīvotājiem, kā ir ar krievu zverībām pret Krievu impērijas/federācijas zverībām pret karēļiem, komiešiem, mordoviešiem, mariešiem, čuvašiem, udmurtiem, tatāriem, baškortostaniešiem, kalmikiem, adigejiešiem, karačaiem -čerkesiešiem, kabardino-balkāriešiem, dagestaniešiem, ingušiem, čečeņiem, osetiešiem, altajiešiem, kakasiešiem, burjatiem, tuviešiem, jakutiem un citiem pamatiedzīvotajiem.

 15. Tu tāpat kā Rubiks esi komunists-fanātiķis, jo citē Marksu, kura idejas tev par nelaimi ir jau bankrotējušas
  un atrodas vēstures mēslainē. Komunisma ideoloģiju vēl daļēji piekopj Ķīna, kaut tur arī atjaunots privātīpašums un vēl 4 nelielas valstiņas, bet bija taču vesela soc. valstu nometne! Nu noņem taču vienreiz tās rozā brilles, jo lai cik grūti tev tas atzīt, zaudēja sociālisms kapitālismam gan ekonomiski, gan politiski un tas ir neapstrīdams fakts.

 16. šmeiser42 > Filam. Atbildēt

  Bravo ! Precīzāk nemaz nevar pateikt .

 17. tada pat patiesiba par kapitalismu novestures-dzimsanas viss ir zinams abi-labi slepkavibas lai uzvaretu ienaidniekus sajemiem-sistemam…

 18. Ja nezini vēsturi, tad tiešām pajautā afgāņiem, vai tā nebija padomju armija, kura vēl nesenajos
  PSRS laikos iebruka Afganistānā un postīja viņu zemi, bet pēc tam ar kaunu dabūja no tās aiziet.
  Starp citu Rīgas domē sēž viens iespaidīgs šī kara veterāns,liels šī kara priekšnieks, pajautā viņam!

 19. Holokausts bija varenākais ļaunums. Komunisms arī ir liels ļaunums, taču nacisms bija īpašs ļaunums, kas nav aprak-stāms………………………Pat šitais antikomunists nespēj pieņemt ,ka komunisms ir vienlīdzīgs nacismam ,jo redziet nacisms vērsās pret “izredzēto ” tautu un noslaktēja “tikai ” 8 milj. bet “nacionālboļševisms” vērsās pret mazvērtīgām tautiņām un noslaktēja “tikai” 100 milj.,Ka Krievija ne ar ko neatšķiras no PSRS,pat vada viņu gauleiters V.Putins.

  • Par holokaustu vēl zinātnieki strīdās, tikai holokausta propogandas aizstāvji darbojas ar represijām, bet noliedzēji ar faktiem un pētniecību.

 20. Biedre Zile un LA par komunisma launumu :):):):):)

 21. Niknajam aborigenam Atbildēt

  Pirms raksti komentāru, pacenties rūpīgi izlasīt tekstu šajā rakstā. Viņš runā pareizi, bet tu runā muļķības, tikai nezinu, vai tu apzināti melo, kā to dara komunisti, vai esi paviršs. Jo tekstā viss ir pareizi
  uzrakstīts, ka:” Pat Ķīna ar saviem 80 miljoniem kompartijas biedru nevarēs ietekmēt visu 1,3 miljardus
  lielo populāciju”. Bet dažiem te ļoti nepatīk, ka tiek atmaskoti komunistu noziegumi.

  • A.Merkele arī baigi nepatika, ka noklausās viņas privāto telefonu…..Komunisti vainīgi?! Vajadzētu pajautāt irakiešiem un afgāņiem, kas viņu zemi 21.gs. izpostīja…..

   • Tu aizmirsi pieminēt čečenus. Runājot par Afganistanu, tie bija krievu imperiālisti, kas izjauca afgāņu tradicionālo iekārtu. Atceries? Un par Iraku — ja Izraēlas visuspecīgais lobijs nebūtu spiedis ASV tur iejaukties, lai apturētu Huseina kodolieroču programmu, nekas nebūtu noticis.

 22. ……..kā arī amerikāņu atombombardēšanā “aplaimotajiem” Hirosimas un Nagasaki iedzīvotājiem.
  Acīmredzami, ka Snoudena atklātais liek sarosīties netikai sorosītiem, bet arī Aukstā kara reliktiem.

  • Kad Edgem prasa,kādēļ sarkanarmieši 1945.gadā izvaroja miljoniem vācu sieviešu, tad viņš saka,ka tā bija atriebība. Bet šeit viņš tēlo naivu muļķīti,kurš par Pērlharboru neko nav dzirdējis.

 23. Demokrātijas paltrakā maskējies mežonīgais kapitālisms kā likums pēc kāda laika būs pats sev kapracis.
  Kas bija Kuba un Havana pirms F.Kastro nākšanas pie varas?Tas bija bagātnieku azartspēļu,prostitūcijas,alkoholiķu ,narkomānu mafijas oāze no vienas puses un nabadzīgas neizglītotas un nožēlojamās būdiņās badā dzīvojošas tautas miteklis no otras puses.
  Patreizējā demokrātija un baņķieru diktatūra pasaulē saražojusi miljoniem bezdarbnieku un trūkumcietējus , tāpēc jauns sociālais sprādziens ir neizbēgams.

 24. Vai starp komunisma upuriem Baltijā būs pieminēti arī prūši un prūšu tautas traģēdija 1945. -1950. gados?

  • Prūšu tauta beidza pastāvēt 16-17 gs. Tu droši vien runā par Prūsijas izcelsmes vāciešiem kurus dēvēja par prūšiem un kurus “atbrīvotāji” iztīrīja no Kēnigsbergas apgabala?

 25. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Somu kolēgi no laikraksta ILTA SANOMAT atsūtīja sava žurnāla īpašu izdevumu ar virsrakstu STALIN 20 MILIJOONAA UHRIA – Staļīna 20 miljonu upuru. Žurnālā anatomizēts pasaules lielākaā noziedznieka darbība un viņa sistema, neaizmirstot ar pašu somu staļinistus ar Otto Kūsinenu priekšgalā. Latvijas staļinisti, kas joperojam visapkārt čum un mudž, būtu “pelnījuši”tādu latviešu intelektuāļu uzmanību. Diemžēl latviešu patiesās kultūras personību kopībā uz pirkstiem var saskaitīt tos, kuru rokas un domas nebija saistītas ar piederību komunistu partijai. Izņemot Eduardu Berklāvu, neviens no komunistiem nav sacījis patiesību un atzinis savu ideoloģisko kļūdīšanos. Viņa testamentu klāj putekļi.

 26. Šorīt lasu – Gada laikā Latvijā miruši 196 bērni – http://nra.lv/latvija/veseliba/104884-gada-laika-latvija-mirusi-196-berni.htm, kas ir svarīgāk – kaut ko pateikt par komunismu, vai domāt par bērniem?

  • Tas,ka šodien nomiruši 196 bērni ir 50 gadu okupācijas sekas. Nebūtu šo okupācijas gadu,būtu lielāka labklājība un mazāka bērnu mirstība. Viss šai pasaulē ir saistīts.

 27. Pirms kaadiem 15 gadiem grupa franchu autoru, zhurnalistu izdeva lietishkju graamatu “Schwarzbuch des Kommunismus”. (Komunisma melnaa graamata). To der izlasiit katram. Jauniibaa shie francuuzhi nereti pashi bija bijushi komunisti, bet faktus peetot naaca pie citaam atzinjaam. Arii Arturs Kestlers , bijushais komunists uzrakstiija slaveno romanu “Saules aptumsums” (Sonnenfinsternis). Shii graamata noveersa Francijas pievienoshanos austrumu blokam, franchu komunistu partija izsiika.

 28. Kad runās par kapitālisma upuriem?

 29. “– Latvijā krievvalodīgo skolu skolotāji 9. maijā savus bērnus ved uz tā saucamo uzvaras pieminekli un mēdz stāstīt savu versiju par vēsturi. Kā šo problēmu risināt?


  – Dzīvojot demokrātijā, nevar liegt cilvēkiem runāt, bet līdz ar šīm tiesībām nāk pienākums runāt patiesību. Tas jādara Izglītības ministrijai, Aizsardzības ministrijai un skolotājiem. ”

  Patiesi vārdi, bet kas darīts Izglītības ministrijā – ar spiešanu uzsākta Latvijas vēstures mācīšana – apkaunojums IM un tad vēl kāds IM ministrs ar koka plintīti pie Brīvības pieminekļa… Un tā var runāt par Latvijas patriotismu…? Liela daļa problēmu rodas no nezināšanas un daļa no valdošās elites pseidoattieksmes pret Latviju – valsts prezidents un valodu referendums, kad izšķīrās valsts orientācija – austrumi – rietumi. Valsts prezidenta bija jābūt pirmajā rindā, bet kā skolas puišelis tika ar varu spiests iet uz referendumu – tur jau tā komunistiskā sāls un arī cukurs…paraugs pārējiem?

 30. “Pat Ķīna ar saviem 80 miljoniem kompartijas biedru nevarēs ietekmēt visu 1,3 miljonu lielo populāciju.”

  Pasakiet viņam, ka ķīniešu populācija ir 1000 reižu lielāka gan…

 31. Bla,bla,bla,teiktu ,ja tā tik virspusīgi runātu mūsu valstī,bet no jeņķa – paldies par to pašu!

Draugiem Facebook Twitter Google+