Sports
Futbols

Pātelainens nespēj pateikt faniem: atvainojiet (plus foto)1

foto: LETA

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens pēc neizšķirta pret Andoru (0:0) UEFA Nāciju līgas pirmajā spēlē Rīgā ar žurnālistiem runāja daudz un pietiekami atklāti, tomēr uz tiešu jautājumu nespēja līdzjutējiem un visai futbola saimei pateikt: atvainojiet.

“Andora spēlēja tieši tā, kā gaidījām – ar lielu enerģiju, daudz simulēja un tas sarežģīja mūsu spēli. Esmu ļoti pārsteigts, ka tā nospēlējām mājās, tik daudz nepiespiestu kļūdu. Visi centās, bet nebija neviens līderis. Būtu viegli šobrīd rādīt uz vainīgajiem ar pirkstu, taču jāskatās dziļāk. Grūti izskaidrot, kāpēc bija tik daudz kļūdu piespēlēs, jo Latvijas čempionāta spēlēs ir labāka aina,” atzina Pātelainens. “Neviena no komandām šodien nebija pelnījusi uzvarēt, vāja spēle un 0:0 ir taisnīgs rezultāts. Man nepatīk vērtēt spēli pēc statistikas, galvenais ir sniegums, attīstība. Žēl, ka šodien nospēlējām tik vāji, centīsimes jau nākamajā mačā Gruzijā parādīt labāku sniegumu un īstu cīņu.”

Visas spēles gaitā Latvijas futbolisti par spīti ļoti lielam pārsvaram bumbas kontrolē neizveidoja nevienu reālu vārtu gūšanas momentu, rāmī izdarot tikai vienu sitienu. Pātelainenam tika vaicāts, vai viņš par šādu sniegumu gribētu atvainoties faniem, žurnālistiem un visai futbola saimei, tomēr soms tā arī šo vārdu nespēja pateikt. “Iespējams, visu ekspektācijas ir pārāk lielas, jo paskatoties uz rezultātiem pēdējos piecos gados – tur ir maz kas iepriecinošs. Rezultāti nemelo, taču mēs, protams, gribam spēlēt labāk,” teica Miks Pātelainens.

Nācij līgas otrā spēle Latvijai svētdien Tbilisi pret Gruziju, kas turnīru uzsāka ar 2:0 uzvaru viesos pār Kazahstānu.

 

Galerijas nosaukums

 

Saistītie raksti
LA.lv