×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

Pāvilostā pilnībā nodeg viesu nams ”Āķagals”

Foto - Rudīte BērziņaFoto - Rudīte Bērziņa

Pāvilostā pirmdien, 23.jūlijā, izcēlies plašs ugunsgrēks Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona ģimenei piederošajā viesu namā “Āķagals” – stiprā vēja dēļ liesmas apdraud arī tuvumā esošās dzīvojamās mājas. Kristapsons aģentūrai BNS pastāstīja, ka ugunsgrēks sācies ap plkst.11. Viesu tobrīd ēkā nav bijis, un arī krodziņš vēl nebija sācis darbu.

 

“Aizdomīgi, ka degšana sākusies ēkas vienā stūrī. Taču pagaidām nevaru apgalvot, ka ugunsgrēks izraisīts ļaunprātīgi, – to noskaidros izmeklēšanā,” pastāstīja Kristapsons un piebilda, ka īpašums ir apdrošināts.

Viņš atzina, ka jūras krastā Dzintaru ielā celtā guļbaļķu ēka, visticamāk, nodegs pilnībā, jo vējš apgrūtina dzēšanas darbus. Liesmas sāk pārmesties arī uz līdzās esošajām dzīvojamām mājām.

Kā “Rietumu Radio” informēja notikuma aculiecinieks Valdis Stūre, dažas minūtes pēc plkst.11 viņš pamanījis, ka no viena ēkas stūra paceļas dūmi, bet mirkli vēlāk jau plosījusies atklāta liesma. Koka ēka nodegusi ļoti īsā laikā un, kā uzskata Stūre, liesmu straujo izplatīšanos veicinājis arī vējš.

Pirmā vietējo ugunsdzēsēju brigāde notikuma vietā ieradusies pēc aptuveni 20 minūtēm, bet kopumā notikuma vietā strādājušas 4 ugunsdzēsēju brigādes. “Ugunsdzēsēji palīdzēja novērst vēl lielāku nelaimi, jo netālu no “Āķagala” atrodas koka dzīvojamās ēkas, uz kurām liesmas draudēja pārmesties,” pastāstīja pāvilotnieks, piebilstot, ka aizdegušies bija arī vairāki šķūnīši.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inga Vetere, izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.10.56, bet ugunsgrēku lokalizēt izdevās plkst.12.32. Patlaban ugunsdzēsēji turpina darbu notikuma vietā. Jau ierodoties izsaukumā norādītajā adresē, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka divstāvu ēka deg pilnā platībā. Liesmas dzēsuši ugunsdzēsēji no Aizputes, Alsungas un Liepājas, bet ūdens ņemts no Sakas upes. Uguns pilnībā nopostījusi ēkas otro stāvu un jumtu kopumā 200 kvadrātmetru platībā, pastāstīja Vetere.

Ēka uzbūvēta 2005.gadā un atrodas pārsimts metrus no jūras, blakus Pāvilostas novadpētniecības muzejam. Ēkā atradās restorāns, pirts, konferenču zāle un vairāki viesnīcas numuriņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+