×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. novembris, 2016
Drukāt

Pēc 20 gadiem Latvijā, “Lielajā dzintarā” (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Baiba Bartkeviča

– Vai, cik skaisti! Kā es gribētu te strādāt! – domās priecājusies BAIBA BARTKEVIČA pirms gada, iebraucot Liepājā un pirmo reizi redzot koncertzāli “Lielais dzintars”. Koncertzāles atklāšanas gaidās bija sarīkots festivāls “Liepājas mākslas forums”, un Baiba bija uzaicināta dziedāt Arnolda Šēnberga monooperu “Mēness Pjēro”. Liktenim labpatika viņas prieku pārvērst īstenībā. Pēc divdesmit profesionālās darba dzīves gadiem Nīderlandē, Beļģijā, Francijā un Vācijā Baiba ir atgriezusies Latvijā, dzimtajā Liepājā un ir koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja.

 

Baiba Bartkeviča. Uzvārds tāds kā dzirdēts. Nu, protams, viņa ir lieliskā aktiera Jura Bartkeviča meita. Bet ka tikai drīzumā nebūs jāsaka otrādi – Juris Bartkevičs? Tas jau Baibas Bartkevičas tētis! Un tik tiešām, jau šobrīd Baibas veikums ir pamatīgs. Latvijā pabeigusi “kordiriģentus” un devusies studēt vokālo mākslu uz Ģenti, pēc tam studējusi Hāgā, Amsterdamā, Parīzē un pēdējos gadus Briselē. Gan šajās valstīs, gan arī citur dziedājusi. Pēdējos gadus bijusi docente, pasniegusi vokālo mākslu un performanci pasaulslavenās horeogrāfes Annes Terēzas de Kērsmakeres modernās dejas skolā P.A.R.T.S. Pēdējos piecus gadus Latvijas vēstniecībā Beļģijā atbildējusi par kultūras sakariem. Vienlaikus dziedājusi Flāmu operā un dažādās mūzikas teātru kompānijās. Baiba Bartkeviča ir specializējusies baroka mūzikā un mūsdienu mūzikā, performanču veidošanā.

– Biju varbūt izaugusi līdz sajūtai, ka gribas kaut ko mainīt vai, precīzāk sakot, iet tālāk. Un tad saņēmu piedāvājumu strādāt koncertzālē “Lielais dzintars”. Tas bija aprīlī. Vairākus mēnešus domāju, vai pieņemt šo izaicinājumu. Izsvēru. Divdesmit gadus neesmu dzīvojusi Latvijā un mans astoņgadīgais dēls nekad nav dzīvojis Latvijā. Gribu, lai bērns iepazīstas ar latvisko dzīves ziņu, bet es pati vēlos dot savai valstij savu pieredzi specialitātē. Vai nepietrūks Rietumeiropas? Atsakos savu dzīvi pozicionēt, ka esmu atnākusi uz pasaules malu, kur nekā nav. Gribu just, ka Latvija ir Eiropas un pasaules daļa. Koncertzāles 2017. gada saturu veidoju tā, lai arī klausītājs un mākslas baudītājs to justu. Mani ļoti iedvesmo koncertzāle ar visām tās mākslinieciskajām iespējām, arī ar to, kā tā stiprina Liepājas identitāti. Man patīk būt dzīvē klāt un piedalīties, – pasmaida Baiba un dalās ar dažām lietām un vietām, kas rezonējušas viņas personībā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cerams, ka pietiekami sapelnījusi, lai te varētu par kapeikām taisīt “lielo mākslu”…
    Par pretējo variantu negribas domāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+