Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
26. septembris, 2014
Drukāt

Pēc “Gazprom” vadītāja vizītes Budapeštā Ungārija aptur gāzes piegādes Ukrainai (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas gāzes cauruļvadu operētājs “FGSZ” paziņojis, ka “uz nenoteiktu laiku” aptur gāzes piegādes kaimiņos esošajai Ukrainai, kurai iepriekš gāzes piegādes atslēdza arī Krievija, informē raidsabiedrība BBC.

Krievija pārtrauca gāzes piegādi Ukrainai jūnijā. Kopš tā brīža Ukrainai gāzi piegādāja Ungārija, Polija un Slovākija. Taču tagad Ungārijas gāzes cauruļvadu sistēmas operētājs “FGSZ” paziņojis, ka aptur piegādes Ukrainai gan “tehnisku iemeslu dēļ”, gan tāpēc, ka sagaida gāzes pieprasījuma palielināšanos Ungārijā, informē raidsabiedrība BBC.

Ungārija pārtrauca gāzes piegādes Ukrainai trīs dienas pēc tam, kad Budapeštā ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbanu bija ticies Krievijas energogiganta “Gazprom” vadītājs Aleksejs Millers. Sarunu laikā Orbans un Millers vienojās par to, ka Ungārija palielinās gāzes iepirkumus no “Gazprom”, atzīmē ziņu aģentūra “Reuters”.

Ukrainas energouzņēmums “Naftogaz” Ungārijas lēmumu par gāzes piegāžu apturēšanu nodēvēja par “negaidītu”. Budapešta nav paskaidrojusi iemeslus gāzes piegāžu pārtraukšanai. Uzņēmums “Naftogaz” izplatījis paziņojumu, kurā aicina “ungāru partnerus cienīt līguma nosacījumus un Eiropas Savienības likumus”. “Naftogaz” atzīmē, ka starp uzņēmumu “Ukrtransgaz” un “FGSZ” ir noslēgts līgums, kas regulē gāzes plūsmu starp Ukrainu un Ungāriju. ““Naftogaz” aicina ES parūpēties par to kolektīvu risinājumu Eiropas enerģētiskās drošības problēmām. Ne ES, ne Ukrainai nevajadzētu nokļūt zem politiskā spiediena enerģētikas šantāžas rezultātām,” teikts “Naftogaz” interneta vietnē ievietotajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ukrainu, lai iet no kurienes nākuši. Austeumevropas, hm laimi šiem sagribējies, rūpniecību un lauksaimniecību sagraut un par gastarbaiteriem rukāt.

  2. Atņemt Ungārijai Eiropas subsīdijas. Izskatīt jautājumu par izslēgšanu no ES.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+