×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Pēc jaunu grupu izveides Rīgas pašvaldības bērnudārzos pieejamas vismaz 100 brīvas vietas

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Astoņos Rīgas pašvaldības bērnudārzos pašlaik ir vairāk nekā 100 brīvas vietas, informēja Rīgas domē.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Dzintra Āboliņa skaidroja, ka to bērnu vecāki, kas reģistrējušies bērnudārzu rindā, regulāri saņem informāciju par jaunām vai brīvām vietām pašvaldības bērnudārzos, tomēr nereti vecāki atsakās no piedāvātās vietas personīgo apsvērumu dēļ. Bieži tā ir viņiem neērta konkrētā bērnudārza atrašanās vieta. Šī iemesla dēļ vairākās grupās joprojām ir brīvas vietas.

Kā paredz attiecīgie Rīgas domes saistošie noteikumi, kas regulē kārtību, kādā pilsētā tiek nodrošināta pirmsskolas izglītība, kad rindā pienāk bērna kārta uz konkrēto izglītības iestādi, vecākiem 15 dienu laikā jāizlemj, vai vēlas bērnu sūtīt šajā bērnudārzā, un jāiesniedz izglītības iestādē attiecīgie dokumenti.

Uzņemt bērnus no triju gadu vecuma patlaban ir gatavas tādas izglītības iestādes kā Rīgas 232.pirmsskolas izglītības iestāde Dombrovska ielā 87 – gan grupās ar mācībām latviešu valodā, gan grupās ar mācībām krievu valodā, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Kurzeme” Slokas ielā 130 – grupās ar mācībām latviešu valodā, Rīgas 15.pirmsskolas izglītības iestāde Gaileņu ielā 5 – grupās ar mācībām latviešu valodā, Rīgas 94.vidusskola Ozolciema ielā 26 – grupās ar mācībām latviešu valodā un Rīgas 36.pirmsskolas izglītības iestāde Katrīnas dambī 22 – grupās ar mācībām krievu valodā.

Savukārt audzēkņus no piecu gadu vecuma uzņem trīs izglītības iestādes, kurās bērni var uzturēties trīsarpus stundas dienā un apgūt pirmsskolas sagatavošanās programmu. Tās ir Rīgas 22.vidusskola Bruņinieku ielā 10, kur mācības notiek krievu valodā, Rīgas Ziepniekkalna sākumskola Vienības gatvē 184, kur mācības notiek latviešu valodā, bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” Jēkabpils ielā, kur mācības notiek latviešu valodā.

Šīs papildu vietas radušās pateicoties jaunu pirmsskolas grupu izveidei. Daļa jauno grupu ir izveidotas bērnudārzos, bet daļa – skolu paspārnē, kur šiem mērķiem ir ierīkotas atsevišķas telpas vai pat atvēlēti veseli korpusi.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā skaidro, ka, veidojot jaunas grupas, tika ņemts vērā pieprasījums no vecāku puses – izvērtēts, kuram bērnudārzam audzēkņi tiek pieteikti visbiežāk. Taču ne vienmēr ir iespējams ierīkot bērnudārzu tur, kur tas ir ļoti nepieciešams, piemēram, pilsētas centrālajā daļā, uzsver departamentā.

Liels pieprasījums pēc vietām ir arī Ziepniekkalnā, piemēram, bērnudārzā “Austriņa”, taču, atverot bērnudārza grupas blakus esošajā Rīgas 94.vidusskolā, arī tajās pašreiz ir brīvas vietas, līdzīga situācija esot arī Purvciemā. Acīmredzot vecākiem ir kādi personīgi apsvērumi, kāpēc viņi izvēlas konkrētā rajonā konkrētu iestādi, skaidro departamentā.

Pašlaik bērnudārzu rindā ir ap 4000 bērnu. Vislielākās rindas ir uz bērnudārziem Rīgas vēsturiskajā centrā. Domes saistošie noteikumi gan nosaka, ka bērnu vienlaicīgi var pieteikt trim izglītības iestādēm.

Vidējās izmaksas pašvaldības bērnudārzos uz vienu bērnu ir 132, 33 eiro. Šādi tika noteikta summa, ko līdzfinansējumā saņem ģimenes, kuru bērns izmanto privāto bērnudārzu pakalpojumus.

Lai reģistrētu bērnu uzņemšanai pašvaldības bērnudārzā, jāiesniedz pieteikums portālā “www.eriga.lv” vai jāvēršas jebkurā Rīgas domes klientu apkalpošanas centrā, kas pieejami Rūpniecības ielā 21, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46, Dzirciema ielā 26 vai Brīvības ielā 49/53.

Pēc Rīgas domes pārstāvju aplēsēm, veidojoties jaunām pirmsskolas grupām, bērnudārzu rinda pagājušā gada laikā varētu būt mazinājusies par aptuveni 600 bērniem. Āboliņa norāda, ka maija sākumā sāksies jaunu grupu komplektēšana, kas ilgs līdz augustam, līdz ar to rudenī varēs novērtēt, par cik vietām Rīgā ir samazinājusies rinda uz pirmsskolas izglītības iestādēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+