×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Pēc kāzām strauji vairojusies Putina meitas vīra bagātība (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kirils Šamalovs

Krievijas prezidenta Vladimira Putina jaunākās meitas Jekaterinas un uzņēmēja Kirila Šamalova laulības noslēgtas jau 2013. gada februārī. Ziņu aģentūra “Reuters” izpētījusi, ka pēc kāzām Šamalova bagātība strauji pieaugusi.

Viesiem atņem telefonus

Kāzas notikušas nelielā, ekskluzīvā slēpošanas kūrortā „Igora”, kas atrodas tikai stundas brauciena attālumā no Sanktpēterburgas. Greznajām kāzām, kurās bijusi plaša un krāšņa izklaides programma, līdzekļi neesot taupīti. Savukārt kāzu viesiem bija lūgts svētku norises detaļas glabāt noslēpumā. Tomēr, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, viesiem pie ieejas lika atdot mobilos telefonus.

Viens no kūrorta darbiniekiem „Reuters” pastāstījis, ka pāris uz kāzu norises vietu ieradies kamanās, ko vilkuši trīs balti zirgi. Līgava bija tērpusies baltā, garā, ar pērlēm izšūtā kleitā, līgavainis – tumšā uzvalkā. Savukārt viesi rotājušies ar baltām šallēm uz kurām sarkaniem diegiem izšūti jaunlaulāto vārdu pirmie burti. Darbinieki zinājuši, ka jaunlaulātos sauc Jekaterina un Kirils.

„Sargi bija uz katra stūra, viņi nevienu nelaida svinību tuvumā, bet mēs zinājām, ka tās ir Kirila un Jekaterinas, Putina meitas, kāzu svinības”, pastāstīja darbinieks.

Sievietes attēlā, kura zināma kā Jekaterina Tihonova, viņš atpazina līgavu. Ziņu aģentūra “Reuters” jau šā gada novembrī atklāja, ka Putina jaunākā meita Jekaterina, lai slēptu savu radniecību ar pasaulē ietekmīgāko cilvēku, izmanto citu uzvārdu – Tihanova.

Kūrorta īpašnieki ir sena Putina drauga Jurija Kovaļčuka ģimene un kāda Kipras kompānija, kuras akcionāru vārdi netiek izpausti. Aculiecinieki apgalvo, ka Krievijas prezidents pats esot biežs šī kūrorta viesis.

„Kāzas atspoguļoja nozīmīgu aspektu Putina Krievijā – bagātā, savstarpēji ciešām saitēm saistītā elite atpūšas, slēpjoties no parasto Krievijas iedzīvotāju acīm”, – teikts aģentūras rakstā.

Pēc kāzām – miljardieris

Drīz pēc laulībām jaunā vīra, kurš tobrīd bija tikai 31 gadu vecs, bagātība strauji vairojusies. Viņš no Krievijas uzņēmēja un Putina tuva sabiedrotā Genādija Timčenko, iegādājies Krievijas naftas un ķīmijas kompānijas „Sibur” akcijas un tagad ir uzņēmuma direktoru padomē. „Reuters” norāda, ka sarunas par „Sibur” akciju daļas iegādi ar „vienu no bagātākajiem prezidenta draugiem”, Kirils sācis jau dažus mēnešus pēc laulībām.

Darījuma summa netiek atklāta, taču tiek lēsts, ka Putina znota bagātība šobrīd sasniedz vismaz divus miljardus ASV dolāru. Viņš ir otrs lielākais akciju (21.3%) turētājs.

Aģentūra, pētot, kur jaunais vīrietis ieguvis līdzekļus akciju iegādei , atklājusi, ka Kirils saņēmis vairāk nekā viena miljarda dolāru aizdevumu no bankas, kuru vada viņa brālis. Nav zināms kādi ir šī aizdevuma nosacījumi, jo Jurijs Šamalovs no komentāriem atteicās.

„Putina meitas nav iesaistītas ne politikā, ne biznesā. Uzņēmējs Šamalovs ir zināms cilvēks. Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka visas viņa darbības atbilst Krievijas Federācijas likumiem. Viņš daudzus gadus ir uzņēmuma „Sibur” vadībā un kopā ar citiem augstākā ranga menedžeriem ir akcionārs. Viņa karjera un bizness nav Kremļa interešu sfērā. Putina tuvo radinieku privāto dzīvi mēs nekomentējam,” atbildot uz aģentūras jautājumu par Putina meitas kāzu svinībām un laulātā biznesa darījumiem, sacīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas to būtu domājis !

Draugiem Facebook Twitter Google+