Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
11. decembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Laiki mainās, Kremļa reizrēķins – ne (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pasaules nepastāvībā laiki mainās, un tikai informācijas pasniegšanas maniere Maskavas mērcē un pēc Kremļa reizrēķina ir nedzeltējoša, stabila vērtība. Ar nostalģisku baudu skatos krievu TV kanālu “tiešā vada” vēstījumus no proeiropeiski noskaņoto ukraiņu piepildītā Kijevas Neatkarības laukuma, uzminēdams ikkatru dramatiski piesātinātā sižeta pavērsienu un pievienoto pikanto detaļu. Akurāt mats matā tā pati bilde, kas reportāžās pirms 22 gadiem no Rīgas barikādēm, kuras apsēduši nacionālistu pūļi. Vai dzīvs vēl vecais režisors? Varbūt skatāmies atkārtojumu, līdzīgi mūždien Vecgada izrādītai “Likteņa ironijai jeb Vieglu garu”? Ziņu soļankā papriekš ir līdz zobiem apbruņotu kaujinieku “bojeviku” rēgainums. Kadrs parāda vīru ar cirīti aiz jostas. Skaidrs, ka viņš nav nācis uz Maidana laukumu ugunskuram malku cirst, bet izliet asinis. Seko fašistu spokošanās. Ilustrācijai – ultranacionālistu partijai ir brīva vaļa Rietum
ukrainā darīt, ko tā iedomājas. Reku, Ļvovā 9. maijā Uzvaras svētku gājiena dalībniekiem rauj nost lentītes sv. Georga krāsās. Ultranacionālisti nav piedzimuši kā jēzuliņi, tie ir banderoviešu, kāškrusta tetovēto līdzskrējēju pēcteči un sekotāji. Kā notikumu komentētāji visnoderīgākie “pirmavoti” Krievijas televīzijām ir vietējie kangari – lelles ar vēstures zinātnes grādu vai pagātnes kultūrslāņa relikti. Piebildīšu, ka Latvijā Maskavas gultas klājēju nekad nav trūcis un nepietrūks.

Skatāmies tālāk video no krievu sputņika. Saujiņa provokatoru dodas cīņā ar pieminekļiem – Ļeņins nokautā, kā pa galvu dabūjis no boksera Kļičko! Monuments, kur tie gadi, kā rātni stāvējis Kijevas centrā, ar blīkšķi noveļas uz trotuāra. Skumjas māc kā Kijevas, tā Ukrainas komunistu līderi – sadragātais Iļjičs noteikti augšāmcelšoties. Bet rakstnieks Alberts Prohanovs, uz divām kājām iemiesota “Pravda”, brīdina – kritis Ļeņins ir vien šķavas. Nu pagaidiet – vadoņa vietā uz postamenta uzstutēs Hitleru!

Saprotama lieta, ka plosās ne jau ukraiņu tauta, bet simti speķi pārēdušies, Rietumu sakūdīti nacionālisti. Simti tūkstoši dzelteni zilo brīvības maršētāju vienkārši nonākuši sliktu draugu ietekmē. Viņi pakļāvušies vēstures politizācijai, kūdīšanai – labāk būtu palikuši mājās un boršču vārījuši.

Paga, uztraucies vientiesīgais latviešu TV skatītājs – Maskavas speckorespondentiem ir plakanā pēda vai percovka pie vainas, ja viņi laikus nepagūst uz notikumiem, ko redz pārējā pasaule? Dīvainīši taču atskaņo melus un nekrietnības komplektā ar uzskatāmiem Kremļa zobu griešanas aģitācijas materiāliem! Nē, tie nav meli, ir pa šņaucienam uz vienu pusi ielocītas taisnības arī, kas iegulstas gadiem pārbaudītā izpildījumā – mākslinieciskās kvalitātes ziņā dažbrīd pat Staļins aplaizītu ūsas un Brežņeva laikmetā šis “autorkino” dabūtu prēmiju! Man arī patīk, kā ķinītī skalo smadzenes, un ukraiņi iedeva “Oskaru” izveicīgākajam žurnālistam, kurš pratās baltu par melnu pārtaisīt!

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Labs,labs!Un tā tik tādā garā turpināt!

  2. Nozombēti vergi ir ne tikai Ukrainā, bet arī Latvijā. Tikai tagad tie saucas par antiglobālistiem un saskaņas meklētājiem

  3. Es arī nesapratu. Autors grib teikt, ka sižeti par uzbrukumiem veterāniem, pieminekļa demolēšanu(nevis vienkārši noņemšanu), provokācijām ir meli?

  4. Krievi ir iekapsulējušies caru imperiālā pasaules skatījumā. Vairāk skumji nekā smieklīgi, jo līdz ar to Krievija paliek arvien tālāk iepakaļ modernajai pasaulei.

  5. Cienījamam autora derētu pašam izvērtēt, vai viņš piemērots žurnālista darbam(vai priekšniekam), jo šādus murgus var rakstīt privātajā blogā, vai vidusskolas sacerējumā, bet ja vēlas rakstīt kur daudz cilvēku lasa, tad savu domu jāizsaka skaidrāk.

    • Par murgiem tos var uzskatīt aprobežots cilvēviņš. Es regulāri skatos Krievijas TV uz 100% droši salīdzinu ar “humorista” Zadornova pastāstiņiem “Greizajā spogulī” vai tepat Jūrmalā. Uzskatu sakritība ir nevainojama. Visi ir draņķi, izņemot mūs – krievus.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (15)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+