Ekonomika

Pēc terorakta Francijā “airBaltic” sestdien plānoto lidojumu uz Nicu neatceļ 16


Foto – LETA/Reuters
Foto – LETA/Reuters
Rīts Nicā, Francijā pēc terorakta ceturtdienas vakarā

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” sestdien, 16.jūlijā, plānoto reisu uz Francijas kūrortpilsētu Nicu pagaidām nav atcēlusi, aģentūrai BNS sacīja uzņēmuma korporatīvo komunikāciju viceprezidents, komentējot ceturtdien, 14.jūlijā, Nicā notikušo teroraktu.

Vanags atzīmēja, ka patlaban “airBaltic” turpina rūpīgi sekot situācijas attīstībai un kompānija ir gatava ieviest papildu drošības pasākumus pēc nepieciešamības vai drošības iestāžu norādījumiem.

“airBaltic” reiss uz Nicu sestdien paredzēts plkst.16.15 pēc Latvijas laika – iegādātas 124 biļetes. Savukārt biļetes reisam atpakaļ uz Rīgu sestdienas vakarā iegādājušies 128 pasažieri.
Latvija nacionālā aviokompānija lido uz divām Francijas pilsētām – Nicu un Parīzi.

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) necenšas atturēt no došanās uz Franciju, taču aicina cilvēkus tur būt uzmanīgiem, īpaši, atrodoties publiskās vietās.

Kā šorīt intervijā Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, pēdējā laikā pieredzētais diemžēl ir apliecinājis, ka jautājums vairs nav par to, vai Francijā notiks jauni terora akti, bet gan kur un kad tie notiks. Tai pašā laikā vairāki notikumi, piemēram, nesen aizvadītais futbola čempionāts, Francijā aizritējuši mierīgi.

“Es nedomāju, ka mēs šobrīd neieteiktu pilsoņiem doties uz Franciju. Mēs vairāk ieteiktu cilvēkiem būt uzmanīgiem publiskās pulcēšanās vietās un sekot varasiestāžu norādījumiem,” sacīja Rinkēvičs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 80 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītāju nošāva policija, piektdien paziņoja Francijas amatpersonas.

Asiņainais uzbrukums Nicā, kas jau atzīts par teroraktu, notika pēc tam, kad Bastīlijas diena ceturtdien tika atzīmēta ar bruņoto spēku parādi Parīzes Elizejas lauku avēnijā un uguņošanām Francijas pilsētās. Šajā dienā Francija rīkoja svinības par godu sekulārajai republikai un tās vērtībām “Brīvība, vienlīdzība, brālība” (“Liberte, Egalite, Fraternite”).

Francijā jau ir ārkārtas stāvoklis kopš džihādistu grupējuma “Islāma valsts” 13.novembrī sarīkotajiem teroraktiem Parīzē, kuros tika nogalināti 130 cilvēki. Pērnā gada janvārī citā teroristu uzbrukumā Parīzē tika nogalināti 17 cilvēki.

Pēc Nicā notikušā uzbrukuma tika atcelts šajā pilsētā piektdien plānotais popzvaigznes Riannas koncerts, kā arī Nicas Džeza festivāls.

LA.lv