×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Pekinu jau trešo dienu klāj biezs smogs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnas galvaspilsētu Pekinu svētdien jau trešo dienu pēc kārtas klāj veselībai bīstams smogs, kas var neizklīst līdz pat nedēļas vidum, brīdinājušas varasiestādes.

Smogs pārklājis lielu daļu Ziemeļķīnas, liekot atcelt avioreisus un ierobežot satiksmi, jo vietām redzamība sarukusi līdz 100 metriem.

Par bīstami slikto gaisa kvalitāti tiek ziņots arī Ķīnas medijos un spriests sociālajos tīklos, kur izskanējuši aicinājumi no jauna izvērtēt Ķīnas straujo modernizāciju un tās sekas.

Pekinā izsludināta trauksme un iedzīvotāji aicināti palikt telpās.

Sīko putekļu daļiņu PM2,5 koncentrācija valsts galvaspilsētā sestdien sasniedza 993 mikrogramus uz kubikmetru.

PM2,5 daļiņas ir bīstamas cilvēka veselībai, jo to diametrs ir pietiekami mazs, lai tās varētu iekļūt dziļi cilvēka plaušās un nonākt pat asinsritē.

Vērtējot pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) noteiktajiem standartiem, PM2,5 daļiņu koncentrācija gaisā nedrīkstētu pārsniegt 25 mikrogramus uz kubikmetru.

Oficiāli PM2,5 daļiņu mērījumi Ķīnas lielākajās pilsētās tiek veikti tikai kopš pagājušā gada sākuma, tādēļ grūti salīdzināt pašreizējo piesārņojuma līmeni ar agrāko situāciju, aģentūrai AFP norādīja Pekinā bāzētā Sabiedrisko un vides lietu institūta direktors Ma Dzjuņs.

“Bet interesanti, ka oficiālie mediji ir brīdinājuši iedzīvotājus par piesārņojuma briesmām. Iepriekš tas nekad nav noticis,” atzīmēja Ma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+