Latvijā
Sabiedrība

Pensionāru vērtējumā Saeimas četru gadu darba rezultātā ir palielinājusies nabadzība23

Ilustratīvs attēls. Foto – Shutterstock

Partijām, kas šoruden startēs Saeimas vēlēšanās, pensionāri pirmdien, 28. maijā, izvirzījuši vairākas prasības, kuru mērķis ir mazināt nabadzību, vēstīja “LNT Ziņas”.

Pirms prasības tika apstiprinātas Pensionāru federācijas domes sēdē, seniori uzklausīja vairāku partiju pārstāvjus. Viņi saņēma gan daudz jautājumu, gan izpelnījās asu kritiku par nepietiekamu darbu, lai uzlabotu vecākās paaudzes dzīvi.

Tikties ar pensionāriem bija uzaicinātas Saeimā pārstāvētās partijas, ar kurām Pensionāru federācija ir parakstījusi sadarbības memorandu – premjera partija Zaļo un zemnieku savienība, Nacionālā apvienība un opozīcijā esošā “Saskaņa”. Tās pārstāvis neslēpa, ka opozīcijas iespējas ietekmēt politiku ir ierobežotas.

Savukārt pie varas esošie politiķi vairākkārt uzsvēra, ka vajadzību ir daudz, bet naudas valsts budžetā – par maz.

Imants Parādnieks, Saeimas Budžeta komisijas deputāts, VL-TB/LNNK:” Iedomājieties, jūs esat manā vietā. Jums ir jāpieņem šis lēmums. Jums ir jāpasaka: būs tagad vienam, būs otram vai mazliet izlīferēt, lai šo taisnīgumu kaut kā nolīdzsvarotu.”

Raksturojot, cik sarežģīta ir cīņa par papildu naudu pensionāriem, Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītāja Aija Barča Finanšu ministriju nosauca par “nē ministriju”.

Aija Barča, Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītāja, ZZS:”Nē, nē. Nu, trīsreiz “nē” un ceturtajā reizē viņi sāk padoties. Tā mums šos gadus te ir gājis.”

Uzklausījuši deputātu sniegto informāciju par Saeimas veikumu, klātesošie viens pēc otra cēlās kājās. Viņi ne vien uzdeva jautājumus, bet arī veltīja pārmetumus.

Imants Burvis, bijušais Saeimas deputāts, pensionārs:”Nokavēts taisnīgums vairs nav taisnīgums. Imant, viss, ko jūs bīdāt uz priekšu, tās ir labas lietas. Bet tas ir nākamajiem pensionāriem, kuri būs pēc 20, 15, 30 gadiem. Jūs aizmirstat, ka tie pensionāri, kuri nav izbaudījuši taisnīgumu uz savas ādas, aiziet aizvien ātrāk un var nesagaidīt vispār.”

Deputāti tika kritizēti par to, ka pensionāri tiek dzīti arvien lielākā nabadzībā.

Noslēgumā tika noteiktas prasības partijām, kuras startēs vēlēšanās. Seniori pieprasa nodrošināt laikus pieejamu veselības aprūpi un uzlabot pensiju indeksēšanas kārtību, lai tiktu kompensēts dzīves dārdzības pieaugums. Tiek prasīta ar nodokli neapliekamā pensiju minimuma palielināšana, nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana pensionāriem un citas prasības, kas tika apstiprinātas vienbalsīgi.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv