×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. maijs, 2015
Drukāt

Pērn 83 cilvēki Latvijā apglabāti kā neatpazītas personas (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā gadā 83 cilvēki Latvijā apglabāti kā neatpazītas personas, liecina Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra (VTMEC) apkopotā informācija.

Kopumā pērn VTMEC 2908 cilvēkiem veikta autopsija. No tiem 302 cilvēki centrā nogādāti kā nezināmas personas. Pēc autopsijas atpazīti 225 cilvēki, bet 83 apbedīti kā nezināmas personas par valsts līdzekļiem.

Pēc apbedīšanas sešiem cilvēkiem izdevies noskaidrot identitāti.

Kā liecina centra dati, 2013.gadā kā nezināmas personas par valsts līdzekļiem apbedīti 80 cilvēki. Pēc apbedīšanas no viņiem atpazīti divi mirušie.

Jau ziņots, ka valdība februārī atbalstīja 15 544 eiro pārskaitīšanu 11 pašvaldībām, lai segtu tām izdevumus, kas pagājušajā gadā radušies saistībā ar neatpazītu personu apbedīšanu.

Vislielākie izdevumi pagājušajā gadā bijuši Rīgas pašvaldībai – valdības atbalstītā kompensācija būs 10 540 eiro. Daugavpils pilsētai izmaksātā kompensācija būs 1249 eiro, Ķekavas novada pašvaldība saņems kompensāciju 798 eiro apmērā, bet Jelgavas pilsētai izmaksās 679 eiro kompensāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ja neatpazīti - Atbildēt

    priekš kam tad ir pasu bildes pilson… pārvaldē ?

  2. Kas daudz cits?

  3. TMEC, publicējiet policijas savākto mirušo cilvēku skaitu pa gadiem, kuri atrasti miruši nedabīgos apstākļos un bez vardarbības pazīmēm (bez miesas bojājumiem, tajā skaitā pa nāves veidiem.

    Pavērtos ļoti nopietna statistika, kādu nedod statistikas pārvalde, parādītos valsts sistēmas kroplības un daudz kas cits.

Draugiem Facebook Twitter Google+