×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Personīgiem apvainojumiem bagātā ārkārtas sēdē Ķekavā amats saglabāts (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ķekava

Personīgiem apvainojumiem bagātā ārkārtas sēdē piektdien Ķekavas novada dome piektdien neatbalstīja opozīcijas deputātu rosināto domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Jura Krūmiņa (“Reģionu alianse”) atsaukšanu no amata, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Par Krūmiņa atbrīvošanu balsoja četri deputāti, savukārt pret bija desmit. Kopumā sēdē piedalījās 14 no domē ievēlētajiem 15 deputātiem.

Domes ārkārtas sēde tika sasaukta pēc sešu domes opozīciju pārstāvošo deputātu – Anda Adata (LZS), Roberta Jurķa (“Vienotība”), Ievas Arntes (NA), Jura Jeruma (“Vienotība”), Ivana Pihtova (“Saskaņa”), kā arī Maksima Volkoviča (“Saskaņa”) rosinājuma skatīt jautājumu par Krūmiņa atbrīvošanu. Deputāti pārmeta Krūmiņam informācijas noklusēšanu saistībā kanalizācijas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu Lapenieku ciemā.

Sēdes laikā norisinājās ilgākas diskusijas par Ķekavas novada domes sēžu organizāciju, un domes vadībai tika pārmests fakts, ka atsevišķi deputātiem netiek ļauts sēdēs piedalīties attālināti.

Nonākuši pie jautājuma par Krūmiņa atbrīvošanu no amata, opozīcijas deputāti norādīja, ka Krūmiņš par situāciju ar kanalizāciju Lapenieku ciematā zinājis jau ilgu laiku, bet izvēlējies situāciju nerisināt. Tāpat Krūmiņam tika pārmests, ka viņš bijis atbildīgs par novada attīstību, taču radušās problēmas.

Viens no iesnieguma parakstītājiem, Andis Adats (Latvijas Zemnieku savienība) norādīja, ka nekur citur Latvijā, pat Rīgā, kur nereti iedzīvotājiem uzkrājušies lieli parādi pret namu apsaimniekotājiem, kanalizācijas pakalpojumi netiek atslēgti. Adats aicināja atsaukt Krūmiņu no amata, lai uzlabotu domes vadības darbu.

Savukārt bijušais Ķekavas domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis (“Vienotība”), piebalsojot Adatam, Krūmiņam pārmeta darbības imitāciju, kā arī viņa vecumu un tam sekojošās īpašības.

Viņš norādīja, ka Krūmiņam sen jau bijis jādodas pensijā un aicināja Krūmiņa vietā ievēlēt kādu “jaunu un enerģisku cilvēku, kas būtu gatavs darboties”.

Krūmiņu aizstāvēja domes priekšsēdētājs Andis Damlics (“Reģionu alianse”), kurš norādīja, ka “Krūmiņam neviens neko nevar pārmest”. Tāpat viņš norādīja, ka “Krūmiņu pazīst visi gan Daugmalē, gan Ķekavā”. Tāpat Damlics aicināja ilgi nenodarboties ar diskusijām, bet paust savu viedokli balsojumā.

Sevi aizstāvot, Krūmiņš atgādināja paša Jurķa solījumus un neizdarīto. Viņš norādīja, ka savus pienākumus pildījis godprātīgi un pauda nožēlu, ka pazīst Adatu.

Visas sēdes laikā deputāti apmainījās ar savstarpējiem pārmetumiem un apvainojumiem, par padarīto un nepadarīto novadā, kā arī citu politisko piederību. Nacionālās apvienības deputātei Arntei tika pārmesta regulāra sadarbība ar “Saskaņu”. Politiskās piederības maiņa tika pārmesta arī citiem deputātiem.

Deputāti pārmeta Krūmiņam informācijas noklusēšanu saistībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 13.jūlija vēstuli, kurā domes deputātiem tika pieprasīts pildīt likuma prasības un nodrošināt kanalizācijas pakalpojumu pieejamību Lapenieku ciemā, nebija to nodevis adresātam – deputātiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) uzdevis Ķekavas pašvaldībai mēneša laikā nodrošināt kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu. Ja dome nepieņems nepieciešamos lēmumus pakalpojumu nodrošināšanai atbilstoši likumā noteiktajam noteiktajā termiņā, VARAM rosinās Ķekavas novada domes ārkārtas sēdi ar konkrētu darba kārtību un sagatavotiem lēmuma projektiem. “Ja arī tad netiks pieņemti atbilstoši domes lēmumi, tiks izvērtēta Ķekavas pašvaldības spēja pildīt tai ar likumu noteiktās funkcijas,” norādījis Gerhards.

Lapenieku ciema iedzīvotāji bija atteikušies slēgt līgumus ar pašvaldības uzņēmumu “Baložu komunālā saimniecība”, kuru privāts uzņēmums “Zeltenieki” pilnvarojis sniegt kanalizācijas pakalpojumus. Gerhards uzdeva Ķekavas novada domei nekavējoties nodrošināt kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību Lapenieku ciema iedzīvotājiem, un pēc iespējas ātri, bet ne vēlāk kā mēneša laikā, pieņemt nepieciešamos domes lēmumus situācijas sakārtošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti labi. Īstiem vīriem vienrez vajag sanākt un kārtīgi izrunāties.

Draugiem Facebook Twitter Google+