×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Pētera Vaska jubilejas koncerts skanēs Dzintaru koncertzālē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. maijā, plkst. 19.30 atjaunotā vēsturiskā Dzintaru koncertzāle aicina uz izcilā latviešu komponista Pētera Vaska 70 gadu jubilejas koncertu, kurā piedalīsies klavieru kvartets RIX un Latvijas Radio kora grupa diriģenta Kaspara Putniņa vadībā.

Tiks atskaņoti komponista meistardarbi – Kvartets vijolei, altam, čellam un klavierēm, Trīs poēmas korim ar Česlava Miloša dzeju un 2013. gadā sacerētais duets vijolei un čellam “Castillo Interior”, kurš Latvijā izskanēs pirmoreiz.

Komponista Pētera Vaska mūzika atbalsojusies tālu pasaulē, taču, lai kāda būtu viņa muzikālā valoda un izteiksme, tās uzdevums visos laikos palicis nemainīgs – uzturēt gaismas stariņu un uzrunāt cilvēka dvēseli.

“Vienmēr esmu jutis, ka mūzikā daru to pašu, ko mans tēvs mācītājs, – sludinu. Varbūt varu klausītājiem pavēstīt būtiskāko vai vienkārši mierināt un stiprināt? Ar vārdiem un skaņām, kuras uzskatu par pašām nepieciešamākajām, mēģinu vēstīt to, kas man šķiet vissvarīgākais. Uzskatu, ka esmu tiesīgs piedāvāt tikai absolūti un dziļi pārdzīvoto. Tikai vienīgos vārdus, jo man mūzika ir augstākais veids, kā Dievs var runāt ar mums visiem,” atzinis komponists Pēteris Vasks, kurš šodien ir viens no pazīstamākajiem latviešu skaņražiem pasaulē.

Būtiska Vaska mūzikā ir lūgšana – gan tiešā veidā kā tēvreize (Pater Noster), ko latviešu skaņražu vidū iedrošinājušies komponēt vien daži, gan plašākā nozīmē. “Cik vēl man atlicis, es gribētu rakstīt lūgšanas un lūgt par mums visiem, skaņu valodā,” sacījis komponists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+