×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. jūnijs, 2013
Drukāt

Pētījums: daļa iedzīvotāju par turīgiem uzskata deputātus un ministrus

Foto-LETAFoto-LETA

Viena ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju par turīgiem uzskata deputātus, ministrus un valdību, liecina pētījumu kompānijas “GfK” un biznesa portāla “Nozare.lv” veiktais pētījums.

Pētījumā par turīgiem cilvēkiem tika norādīti tādu profesiju pārstāvji kā, piemēram, baņķieris. Tāpat vairums iedzīvotāju bija atzīmējuši, ka turīgi cilvēki noteikti ir miljonāri, starp kuriem arī minēti bijušais politiķis un uzņēmējs Andris Šķēle, kā arī Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, stāstīja “GfK” Klientu un produktu attīstības direktore Ilze Kronberga.

Savukārt citi aptaujātie iedzīvotāji pauda viedokli, ka, viņuprāt, turīgi ir tādi iedzīvotāji, kam nauda nebeidzas pirms algas dienas, kā arī tādi, kas nedzīvo no algas līdz algai, bet var atļauties atvaļinājumu ārzemēs.

Kā vēl viens no turīguma kritērijiem minēts tas, ka turīgi cilvēki, ieejot veikalā un pērkot ikdienas preces, neskatās uz cenām, un arī tas, ka turīgi ir tādi cilvēki, kas var dzīvot un nedomāt par to, kā ietaupīt naudu, lai varētu piepildīt savus sapņus.

Vēl kāda sabiedrības daļa pie turīguma kritērijiem bija norādījusi lielas algas un to, ka turīgajiem cilvēkiem nav lielu kredītu. Par turīgiem tiek uzskatīti arī tādi cilvēki, kas spēj spēj veidot uzkrājumus un var izaudzināt un izskolot trīs un vairāk bērnus.

Kā ziņots, turīgā ģimene sākas ar vidēji vismaz 450 latu lieliem ienākumiem uz vienu ģimenes locekli mēnesī pēc nodokļu nomaksas, liecina pētījumu kompānijas “GfK” un biznesa portāla “Nozare.lv” veiktais pētījums.

Šāds rezultāts iegūts, apkopojot iedzīvotāju atbildes uz jautājumu “Kādi ienākumi, jūsuprāt, liecina, ka ģimene ir turīga?”.

Neliela iedzīvotāju daļa jeb 2% atbildēja, ka turīga ģimene ir tāda, kur ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir līdz 100 latiem, 3% atbildējuši, ka tie ienākumi no 101 lata līdz 200 latiem, 7% atzīmējuši, ka turīgā ģimenē ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir no 201 lata līdz 300 latiem. 16% iedzīvotāju atzinuši, ka turīgas ir tās ģimenes, kur ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir no 301 lata līdz 450 latiem.

Savukārt ceturtā daļa aptaujāto iedzīvotāju par turīgām ģimenēm uzskata tās ģimenes, kur ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir, sākot no 401 lata līdz 600 latiem. Bet teju puse jeb 47% aptaujāto atzīmējuši, ka, viņuprāt, turīgā ģimenē ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir, sākot no 601 lata un vairāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+