Foto – AFP

Pētījums: Francijā pieaug rasisms un neiecietība 1

Francijā strauji pieaudzis rasistisku, antisemītiski un islamofobisku incidentu skaits, liecina publiskotais Nacionālās Cilvēktiesību konsultatīvās komisijas (CNCDH) ziņojums.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Lasīt citas ziņas

Savā ikgadējā ziņojumā CNCDH ziņo, ka rasistisko uzbrukumu un draudu skaits 2012. gadā Francijā pieaudzis par 23 procentiem. Policija un žandarmērija pērn reģistrējusi 1539 rasistiskus aktus vai draudus, teikts ziņojumā “Rasisms, ksenofobija un antisemītisms Francijā”. Tostarp pret musulmaņiem vērstu un antisemītisku incidentu skaits pagājušajā gadā audzis attiecīgi par 30 un 58 procentiem.

Ziņojuma autori norāda, ka neiecietība ir “satraucoši” dziļi iesakņojusies sabiedrībā. Daļēji tas skaidrojams ar ietekmi, kādu uz frančiem atstājis islāmistu terorists Muhameds Mera, kas pagājušā gada martā Lionas apkārtnē noslepkavoja septiņus cilvēkus, tostarp trīs ebreju bērnus, uzskata CNCDH. Daļēji tas skaidrojams arī ar spriedzi Tuvajos Austrumos un ar pretrunīgi vērtēto filmu, kurā kariķēts pravietis Muhameds, piebilst ziņojuma autori. Tomēr straujo pieaugumu nevar izskaidrot vienīgi ar šiem faktoriem, jo “rasisma un neiecietības indikatoru” rādījumi Francijā pieaug jau trīs gadus pēc kārtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis fenomens sakņojas ilgtermiņā, kas ir īpaši satraucoša tendence,” teikts ziņojumā. CNCDH norāda, ka rasistisku uzskatu leģitimēšanā vainojams arī internets un politiķi. “Mēs pieredzam bīstamu rasistiskas retorikas trivializāciju,” uzsver ziņojuma autori. “Šo trivializāciju sekmē internets, taču tādās tēmās kā, piemēram, imigrācija, reliģija un sekulārisms, tā kļuvusi arī par politiskā diskursa sastāvdaļu.” Savukārt antirasistiskās organizācijas MARP līdzpriekšsēdētāja Bernadete Hetjē uzskata, ka lielā mērā tam par cēloni kalpo nabadzība. “Kad pastāv sociālā netaisnība un sociālais posts, tas ļauj nostiprināties galēji labējām idejām,” intervijā interneta izdevumam “The Local” norādīja Hetjē. “Kad pastāv sociālais posts, ļaudis vienmēr lūkojas pēc kāda, ko vainot, un tad gluži vienkārši kāds patrāpās no Ziemeļāfrikas, Rumānijas vai jebkuras citas vietas.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.