×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Petrā vēlas celt jaunu muzeju; esošie apdraudēti

Foto: 123RFFoto: 123RF

Petrā (Jordānija), kas ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un kļuva īpaši slavena pēc filmas “Indiana Džonss un pēdējais krusta karš” drīzumā sāks celt jaunu, starptautiskajiem standartiem atbilstošu muzeju, taču nav skaidrs, kas notiks ar esošajiem, liecina informācija portālā theartnewspaper.com.

Senā Petra bija nabatiešu galvaspilsēta – šī tauta apmetās Dienvidjordānijā ceturtajā gadsimtā pirms mūsu ēras. Nabatieši tirgojās ar vīraku un garšvielām, un kontrolēja karavānu ceļus, kas savienoja Ķīnu, Indiju un Vidusjūras reģionu. Satriecošie kaļķakmens tempļi un klintī grieztā pilsēta tika pamesta 12. gadsimtā, un eiropieši to atkal atklāja tikai 1812. gadā, pateicoties šveiciešu ceļotājam Johanam Ludvigam Burkhardam.

Petra patlaban ir slavenākais un visvairāk apmeklētais Jordānijas vēstures piemineklis. Petras Nacionālā trasta dati liecina, ka pērn šo vietu apmeklējuši aptuveni 450 000 tūristu – ievērojams kritums salīdzinājumā ar 975 000 trīs gadus iepriekš. Tūrisma organizatori cer, ka jaunais muzejs – tajā būs Petrai un nabatiešiem veltīta ekspozīcija un antīki priekšmeti – atkal atjaunos ceļotāju interesi par šo vietu. Taču nav skaidrs, kas notiks ar 1963. gadā atvērto Petras Arheoloģijas muzeju un 1994. gadā nodibināto Petras Nabatiešu muzeju.

Zeme iecerētajai ēkai jau iegādāta, un Japānas Kooperācijas aģentūra piešķīrusi septiņus miljonus dolāru lielu aizdevumu celtniecībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+