×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Pie Dauningstrītas rezidences sakaujas britu premjera un finanšu ministra kaķi

Foto - AFPFoto - AFP

Britānijas premjerministra Deivida Kemerona kaķis Dauningstrītas rezidences durvju priekšā sakāvies ar kaimiņos dzīvojošā finanšu ministra kaķi, ziņo britu mediji.

Dauningstrītas rezidences oficiālā kaķa Lerija (attēlā) un finanšu ministra Džordža Osborna kaķenes Freijas nikno kautiņu izšķīruši pie nama patrulējošie policisti, pēc kā abi kaķi, nikni šņācot, atkāpušies katrs savā teritorijā. Pēc žurnālistu novērtējuma, kautiņā uzvarējusi strīpainā Freija, jo Lerijs pēc huligāniskā izgājiena iedzīts atpakaļ mājās pārdomāt savu uzvedību, atstājot finanšu ministra kaķenei visu ielas teritoriju. Nav zināms, kas izraisīja konfliktu starp Dauningstrītas 10. un 11. nama četrkājainajiem pūkaiņiem, taču attiecības starp kaķu saimniekiem ir ļoti labas.

Abiem “oficiālajiem kaķiem” ir nesavaldīgu radību reputācija. Lerijs premjera rezidences galvenā peļu ķērāja amatā tika iecelts pirms aptuveni diviem gadiem, Kemerona ģimenei kaķi adoptējot no Londonas patversmes. Jau pirmajās dienās savā jaunajā amatā Lerijs iecirta nagus televīzijas reportierē Lūsijā Meningā, kaut arī pret citiem apmeklētājiem pūkainis bijis maigāks, īpašu labvēlību izrādot ASV prezidentam Barakam Obamam. Neattaisnojās arī Kemeronu ģimenes cerības, ka Lerijs palīdzēs atrisināt rezidences peļu problēmu. Kā vēsta britu mediji, Kemerons reiz pat pieķēris Leriju zvilnam uz viņa krēsla, kamēr pele mierīgi skraidījusi pa biroju.

Osbornu ģimene Freiju pieņēma pirms trim gadiem, taču vēl kaķēna vecumā viņa pazuda. Neskatoties uz Osbornu ģimenes pūliņiem, kaķis toreiz tā arī neatradās. Taču šovasar finanšu ministra ģimene saņēmusi zvanu no kāda vetārsta, kur bija nogādāts trīs gadus savā vaļā dzīvojošais kaķis. Vetārsts, izmeklējot dzīvnieku, atklājis tā mikročipu, kas ļāva atrast kaķa īsto saimnieku. Tā Freija pēc vairāku gadu dzīves Londonas ielās nonāca Dauningstrītā, viešot cerības, ka pieredzējusī Freija varētu palīdzēt iedrošināt Leriju uz peļu medībām. Tomēr draudzīgas jūtas Lerija un Freijas vidū nav uzplaukušas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+