×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2012
Drukāt

Pie Islamabadas lidostas lidmašīnas avārijā gājuši bojā teju 130 cilvēki

lidmasina4

Piektdien, 20.aprīlī, pie Pakistānas galvaspilsētas Islamabadas lidostas nosēšanās laikā sliktos laika apstākļos avarējusi pasažieru lidmašīna “Boeing 737” ar teju 130 cilvēkiem, ziņo amatpersonas. Aviokompānijas “Bhoja” lidmašīna no Karāči nogāzusies ārpus lidostas un aizdegusies.

“Nav nekādu izredžu, ka kāds būtu izdzīvojis. Tas būtu tikai brīnums. Lidmašīna ir pilnībā iznīcināta,” notikuma vietā paziņoja policijas pārstāvis Fazle Akbars.

Pakistānas karaflotes kapteinis Aršads Mahmūds sacīja, ka avārija notikusi brīdī, kad lidmašīna tuvojusies skrejceļam.

“Laika apstākļi bija ļoti slikti, bija krusa un pērkona negaiss. Pilots zaudēja kontroli, un [lidmašīna] ietriecās zemē. No trieciena to pasvieda gaisā, tā eksplodēja un liesmojot nogāzās,” sacīja Mahmūds.

Policijas glābēju vienības pārstāvis Saifurs Rehmans sacīja, ka lidmašīna nogāzusies Husaina Abada ciemā trīs kilometru attālumā no Islamabadas galvenās automaģistrāles.

“Pēc avārijas izcēlās ugunsgrēks. Atlūzas liesmo, lidmašīna ir pilnībā iznīcināta,” telekanālam “Geo” sacīja Rehmans.

Avots Islamabadas lidostā sacīja, ka lidmašīnai bija jānosēžas plkst.18.50, taču plkst.18.40 pārtrūkuši sakari ar dispečeru dienestu un drīz pēc tam lidmašīna nogāzusies.

Televīzijas demonstrētajos kadros no avārijas vietas redzami fizelāžas fragmenti un izkaisīta pasažieru bagāža.

Pienāk pretrunīga informācija, cik cilvēku bija lidmašīnā. Augsta ranga Aizsardzības ministrijas amatpersona sacīja, ka lidmašīnā bija 126 cilvēki, piebilstot, ka “šobrīd nav labu ziņu” par izdzīvojušajiem. Pakistānas Civilās aviācijas pārvalde ziņo, ka lidmašīnā bija 121 pasažieri un deviņi apkalpes locekļi, savukārt Islamabadas policijas priekšnieks Bani Amins no notikuma vietas aģentūrai AFP pastāstīja, ka lidaparātā bijuši 127 cilvēki.

Lidmašīnu katastrofas Pakistānā notiek samērā reti, lai gan valstī visefektīvākais transports starp pilsētām ir aviosatiksme.

2010.gada jūlijā aviokompānijas “Airblue” pasažieru lidmašīna “Airbus 321” no Karāči ietriecās kalnos pie Islamabadas, avārijā gāja bojā 152 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+