Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Pieaudzis upuru skaits spēcīgo lietusgāžu izraisītajos plūdos Eiropā

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Francijā un Vācijā turpinās lietusgāžu izraisīti plūdi, un trešdien tika atrasti vēl četri tajos bojā gājuši cilvēki applūdušās mājās.

Mazpilsētā Zimbahā pie Innas, kas atrodas Bavārijas federālajā zemē Vācijas dienvidos, tika atrasti miruši trīs cilvēki, kas bija iesprostoti vienā mājā. Francijas dienvidu pilsētiņā Supā pie Luēnas tika atrasts 86 gadus vecas sievietes līķis viņas mājā.

Bādenes-Virtembergas federālajā zemē Vācijas dienvidos svētdien un pirmdien plūdi bija prasījuši četru cilvēku dzīvības un apmēram desmit tika ievainoti.

Spēcīgas lietusgāzes un to izraisīti plūdi ir piemeklējuši Francijas, Vācijas un Austrijas rajonus, bloķējot autoceļus, liekot cilvēkiem glābties uz ēku jumtiem un piespiežot slēgt skolas.

Ārkārtas situāciju dienesti Bavārijā izglāba 20 skolēnu grupu, kas laivu braucienā pa Rēgenes upi bija nonākusi grūtībās pēkšņas vētras radītu stipru straumju dēļ.

Lietusgāzes arī turpināja traucēt Francijas atklātā čempionāta tenisā norisi.

Montaržī pilsētā uz dienvidiem no Parīzes plūdi pārvērta vienu ielu par kanālu.

Pie Bavārijas robežas ar Austriju ugunsdzēsēji un citi ārkārtas situāciju darbinieki tika nosūtīti uz pilsētām, kur plūdi bija bloķējuši autoceļus un tiltus un daļa iedzīvotāju meklēja patvērumu no ūdens uz ēku jumtiem.

Trifternas pilsētā ap 200 skolēnu pavadīja nakti skolā, jo plūdi bija nogriezuši viņiem ceļu uz mājām. Skolas ēka nav apdraudēta, jo atrodas augstākā vietā.

Zalcburgas federālajā zemē Austrijā applūda vairāki ceļi un ceturtdien būs slēgtas vairākas skolas.

Francijas centrālajā daļā iedzīvotāji pēdējās dienās 8000 reizes zvanījuši ārkārtas dienestiem, prasot palīdzību plūdu dēļ.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+