Latvijā
Politika

Piebalgs: Gribēju radīt jaunu vilni, bet man neizdevās 16

Partijas “Vienotība” priekšsēdētājs Andris Piebalgs uzrunā klātesošos partijas domes sēdē, kurā diskutē par partijas uzdevumiem sabiedrības uzticības atjaunošanai. 2016.gada 24.septembrī. Foto – LETA

Kļūstot par partijas “Vienotība” priekšsēdētāju, Andris Piebalgs vēlējies radīt “jaunu vilni”, taču tas nav izdevies, to šorīt viņš pats atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma”.

Pēc ievēlēšanas partijas vadītāja amatā šī gada jūnijā Pieblags teica, ka “Vienotības” reitingam līdz gada beigām būtu jāsasniedz 10%, pretējā gadījumā viņš solīja uzņemties atbildību. Šorīt Piebalgs uzsvēra, ka vēl nezina partijas reitingu decembrī, taču, ja izrādīsies, ka tas būs palicis iepriekšējā mēneša līmenī, tad tas nozīmēs, ka viņa darbs vērtējams negatīvi – tā būtu nopietna neveiksme viņam, bet ne partijai.

Lūgts vērtēt, kas varētu būt šīs neveiksmes pamatā, Piebalgs norādīja uz diviem iespējamiem iemesliem: pirmkārt, viņa kļūšana par partijas vadītāju “neradīja jaunu vilni”, otrkārt, “Vienotībā” trūkst jaunu ideju. “Es laikam nemācēju [radīt jaunu vilni]. Es tiešām to gribēju, bet ir realitāte – politikā ne vienmēr izdodas tas, ko tu gribi sasniegt. Es nekādā ziņā nenožēloju veidu, kā es to darīju, bet acīmredzot sabiedrība grib jaunus politiķus un vecas sejas tomēr jau nedaudz apnikušas,” secināja Piebalgs.

Piebalgs tieši neatbildēja uz jautājumu, vai plāno atkāpties no “Vienotības” vadītāja amata, vien norādīja, ka vispirms viņam ir jāsagaida decembra reitings, turklāt jebkurā gadījumā pirmie būtu jāinformē partijas biedri, bet tikai pēc tam – mediji.

Piebalgs piebilda, ka viņa vadītā partija patlaban ir tik vienota, cik vien vienotai tai ir iespējams būt.

LA.lv