×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Piebalgs plāno kandidēt uz “Vienotības” priekšsēdētāja amatu (24)

Foto-LETAFoto-LETA

Andris Piebalgs.

Bijušais eirokomisārs, “Vienotības” valdes loceklis Andris Piebalgs nākamajā partijas kongresā plāno kandidēt uz politiskās organizācijas vadītāja amatu.

Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka partijas kongresā plāno būt viens no kandidātiem uz politiskā spēka vadītāja amatu, jo viņam ir šim amatam nepieciešamā pieredze un arī vēlme kļūt par priekšsēdētāju.

Viņš gan uzskata, ka nav jārīko ārkārtas kongress, bet partijas priekšsēdētāja vēlēšanām jānotiek ikgadējā kongresā, kas notiks gada beigās. Politiķis to argumentē ar to, ka kongresam nav jābūt sasteigtam, – tam nepieciešams nopietni sagatavoties, jo tas noteiks turpmāko
“Vienotības” stratēģiju.

Piebalgs arī uzsvēra – to, ka Valsts prezidents premjera amatam nominējis Zaļo un zemnieku savienības kandidātu Māri Kučinski nevajadzētu uzskatīt par “Vienotības” izgāšanos. Partijai bija savs kandidāts, turklāt šis lēmums – kuru nominēt valdības vadītāja amatam – ir prezidenta rokās, klāstīja politiķis. Kopumā jaunās valdības veidošanu viņš vērtēja kā “smagu procesu”, jo partijām ir dažādi viedokļi atsevišķos jautājumos, tomēr tas ir pietiekami konstruktīvs, īpaši, ņemot vērā darbu pie valdības deklarācijas.

Runājot par “Vienotības” reitingu kritumu, Piebalgs atzina – “ir sāpīgi, ka reitings ir tik zems”. Vienlaikus viņš redz vairākas iespējas situāciju uzlabot. Pēc valdības veidošanas būtu partijas iekšienē jāizrunā visi strīdīgie jautājumi un jābeidz iekšējās cīņas, kas veido ļoti sliktu iespaidu par politisko spēku, uzskata Piebalgs. Viņš arī uzskata, ka būtu jādomā, kā labāk informēt un pamatot partijas paveikto, jo izdarīts esot daudz.

Savukārt no atsevišķiem citiem partijas pārstāvjiem ik pa laikam izskan viedokļi par nepieciešamību rīkot ārkārtas kongresu un mainīt partijas vadību. Pēdējā laikā vairāki partijas biedri kritizējuši politiskā spēka vadību saistībā ar to, ka premjera amatam pēc Laimdotas Straujumas (V) valdības krišanas nominēts Zaļo un zemnieku savienības kandidāts, nevis “Vienotības” pārstāvis.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V) intervijā “Rīga TV24” iepriekš pauda, ka “Vienotībai” tās līderes Solvitas Āboltiņas vadībā atgūt vēlētāju uzticību būs ļoti grūti, tādēļ partijai līdz kongresam jāiegūst jauna vadība. Arī Rīgas domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte uzskata, ka dienā, kad Valsts prezidents nosauca Māri Kučinski (ZZS) kā premjera amata kandidātu, Āboltiņai bija jāatkāpjas no partijas vadītājas amata.

Politiķe ir pārliecināta, ka problēmās, kas pašlaik skārušas partiju, vainojama tieši partijas vadība. Lēmums gāzt savu premjeru, lai pēc tam pazaudētu Ministru prezidenta amatu, bija muļķīgs, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Ēlerte.

Partijas vadību iepriekš kritizējusi arī deputāte Ilze Viņķele (V). Viņa gan aģentūrai LETA uzsvēra – vispirms jātiek pāri valdības veidošanai un tad jāskatās un jārisina pārējie jautājumi.

Tikmēr Āboltiņa iepriekš paudusi, ka lūkojas arī pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā. Viņa uzskata, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Ha, ha, ha! Pēc Piebalga komisarēšanas un sniegtās palīdzības Āfrikai visa Āfrika plašā straumē pārceļās uz eUropu, ja viņš kļūs par vienotības vadoni, tad pabeigs āboltiņas iesākto – vienotība platā straumē aizplūdīs uz vēstures mēslaini.

 2. man strādāt lāga negribās, es laikam dzejnieks būšu…

 3. Piebalgs ir kārtējā katastrofa no “Vienotības”. Absolūti atrauts no reālās dzīves Latvijā. Tipisks funkcionārs, kurš pieradis kalpot Briselei, tāpēc Latvijas valsts un tautas intereses šim nav prātā. Tiekot par premjeru, turpinātu skatīties Briseles amatpersonām mutēs un akli pildīt viņu pavēles un norādes. Ļoti slikts variants priekš Latvijas, lai neteiktu skarbāk.

  Piebalgs pēc savas būtības ir visnotaļ glums tips, izteikts funkcionārs, kura līdzšinējais devums Latvijai nav nekāds, bet precīzāk sakot – tas ir ar treknu mīnusa zīmi! Tāpēc neizbrīna fakts, ka Piebalgs ir atradis “Vienotību” pie kuras patverties, cerot, ka būs silti un komfortabli iekārtojies. Taču vecais funkcionārs iekrita lamatās, jo nebija domājis, ka “Vienotība” tik strauji sāks grimt dibenā. Tagad noteikti kož pirkstos, jo saprot, ka nervi būs čupā un ir gaidāma problēmu jūra, līdz ar ko no komforta vairs nav ne vēsts,

  Piebalgs cerēja bezrūpīgi turpināt veģetēt uz tautas rēķina, bet tagad būs pamatīgi jārosās, kas gan nedod ne mazāko iemeslu domāt, ka “Vienotība” būtu reanimējama, jo šīs partijas sairšanas process ir neatgriezenisks. Nepatikšanas milzīgas, jo vajadzēs “laisties pa burbuli” kopā ar pārējiem kangariem no “Vienotības”, tāpēc Piebalgs vēl kāri aizrīdamies tver gaisu, bet tas nav uz ilgu laiku. Turklāt viņš nav pieradis strādāt, viņš ir laisks dīkdienis, kam nebūs viegli sameklēt vēl kādu vietiņu, kur varētu turpināt veģetēt uz nodokļu maksātāju rēķina.

  Der atcerēties, ka Piebalgs ir darbojies partijā „Latvijas ceļš”, kura neveiksmīgi uzsāka privatizācijas procesu, vienus padarot mega bagātus, bet citus par nabagiem. Esot finanšu ministra amatā un tuvojoties Bankas Baltija bankrotam, mierināja noguldītājus, ka tiem nav jābaidās par savu naudu, bet pēc tam, kad Banka Baltija izputēja, manīgi pameta savu posteni.

  Būdams izglītības ministra amatā, veica nepārdomātu arodskolu reorganizāciju, kā rezultātā šo skolu absolventiem – pabeidzot mācības, zināšanu līmenis neatbilda darba tirgus pieprasījumam, jo tie nepareizā apmācības procesa dēļ, bija nekonkurētspējīgi, kas gala rezultātā radīja domino kauliņu efektu, jo ilgstoši Latvijā netiek sagatavoti labi apmācīti sava aroda pratēji!

  Nav grūti iedomāties, ko šis karjerists sludināja kompartijas sanāksmēs, noteikti kaut ko par saulaino nākotni, kas sagaida padomju tautu ceļā uz komunismu. Kā jau minēju – totāli atrauts no reālās dzīves Latvijā, taču tikko kā apsildījis degunu Latvijā, jau aktīvi steidza nokārtot Āboltiņas perspektīvas nākotnē, paužot domu, ka vēlēšanu sistēma kuras ietvaros varot svītrot kandidātus, graujot partijas, un ka esot nepieņemami, ka vēlētāji nosaka, kuriem politiķiem likt plusu, bet kurus svītrot.

 4. Dažādi viedokļi, prezidenta rokās izvēle, V nevajag uzskatīt kā sava kandidāta izgāšanos – un šitāds mīkstmiesis kandidēs uz partijas vadītāja amatu! Vai tad V visi ir saprātu zaudējuši, ka metīsies no viena grāvja otrā? Viens vadītājs bija pārāk ambiciozs, pārāk valdonīgs un varaskārs, un tagad ir pieteicies otrs, kas ir pilnīgs pretstats, cilvēks bez līdera īpašībām un sava “es”.Ja grib partiju nogremdēt galīgi, tad Piebalgs būs šīm mērķim vispiemērotākais. Bet ekskomunisti jau zina, ko bīdīt.

 5. pēc lasītā, bet labs Atbildēt

  Kā ar to skolēnu ministru -čiks.Tikai kur fizika, ķīmija, bioloģija?
  Kā ar to banku ministru – Banka baltika – čiks- tikai kur nauda?
  Kā ar to morīšu ministru – tur nav čiks – piebrauca pilna Eiropa – tikai kur nauda?

 6. ākstu redzēt kā Vienotības vadītāju!!! ES NESAPROTU, KO VIŅI SAREDZ TAJĀ PIEBALGĀ? Tas ir noiets etaps! KO VIŅŠ SAKARĪGU IR IZDARĪJIS???? PILNĪGI NEKO!!! NEREDZU UN NEREDZĒŠU VIŅA DARBĪBAS REZULTĀTU!!! Lempis vēl neko nekad nav paveicis!!!

 7. skatieties uz maniem vārdiem .. Atbildēt

  Bet ko šis cilvēks latviskas Latvijas labā ir paveicis pa šiem gadiem?

 8. Visur kur viņš darbojies paliek tikai skaidas – kompartija, izglītība, finanses, diplomātija, Āfrika…

 9. Ir Aboltiņa – ir Vienotība, nav Aboltiņas – nav Vienotības.

 10. 80.gadu beigās,kad gudrākie ņēma pēdu no PSKP,
  daži dauņi centās iestāties tajā…
  Nesaskatam analoģiju ?

 11. Labas zinas! Lai Piebalga kungam veicas!

 12. relīģija Vienotības sabrukums Atbildēt

  Relīģija sēj bailes un šķeļ vienotību.Kalniete bija viena no redzamākām katolietēm kura bailēs nezin kur paslēpties citur kā savā avju barā.Ja Piebalgs grib saliedēt komandu tautas labā,tad piramīdas augšā neielaist nevienu reliģiozo.Amerikāņu prezidenti uz vēlēšanām pakoķetē ar ticīgiem,bet valdīšanas laikā dara lai relīģija ietu mazumā un patiesi cita ceļa nav

 13. pēc lasītā, bet labs Atbildēt

  skolotāja

  Piebalgs savā laikā
  1)salaida dēlī izglītību – kā izglītība ministrs = bērni varēja nemācīties dabas zinības, tad
  2) salaida dēli finanses kā finanšu ministrs – bija Bankas Baltija krahs un
  3) neko nedarīja kā ES komisārs Āfrikas lietās – tagad pilns ES ar bēgļiem.. Tādu gan vairs nevajadzētu laist pie teikšanas!

  • “sekmīgs” darbonis 🙂

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Pinībā pievienojos Skolotājas visiem trīs punktiem un vēlos mazliet papildināt.
   Jaunībā un ‘pat līdz 50 gadiem aktīvi sportoju. Piedalījos komandu sporta veidos un mūsu (Piebalga) pilsētā bija viens tiesnesis- labs, godīgs cilvēks, tikai ar vienu nelaimi. Lai nebūtu ne mazāko aizdomu, ka viņš tiesā savējiem par labu, viņš diezgan atklāti vienmēr un visur tiem tiesāja par sliktu!
   Arī glumais kungs, Eirokomisārs būdams, šad tad ieradās Latvijā un, cik intervijās varēja noprast, vienmēr ieņēma stipri vien ”neitrālu” pozīciju daudzos Latvijai svarīgos nākotnes jautājumos.
   Tīri teorētiski- ja šads tips kļūst par partijas vadītāju, partija uzvar vēlēšanās un viņam jāvada Minisrtu kabinets, glumais taču izkusīs, lai tikai iepriecinātu savus senos ES draugus! Sērdienīte Latvija stāvēs pie Briseles augstās mājas stūra, slaukot gaužas asaras. Vai to mums vajag!?!

 14. =Partijai bija savs kandidāts, turklāt šis lēmums – kuru nominēt valdības vadītāja amatam – ir prezidenta rokās, klāstīja politiķis. =
  Partijai bija vai nebija kandidāts – nu laikam jau nebija, jo kandidātu parasti izvirza partijas valde, dome u.t.t. un to ar visu pilnvarojumu nodod prezidentam. Bija jau bija tādi puskandidāti ne virzīti, ne izvirzīti – Āboltiņa un Šadurskis…
  Tā kā jaunais politikis piemelo vai putrojas jau pašā karjeras sākumā… . Kas tālāk? Putrošanās. Putrošanās, ja nespēj skaidri saprast…un grib vadīt partiju. Kur domas skaidrība?

 15. Vai nu Āfrikā kazas beigušās vai arī viss izglītībā vēl nav sačakarēts

  • Pibalgs izcels Vienotību no dūksnāja un visu Latviju,kā izcēla Āfriku…tur paaugstinot dzīveslīmeni iemācot āfrikāņiem,kā jādzīvo. Tagad Eiropieši laivās mēģina nokļūt Āfrikā….jā ,tāds bij mūsu mesjē Pibalgs…viņa vārds ir ierakstīts visās āfrikāņu mācību grāmatās.

 16. Piebalgs Vienotībai tāds pats kā Zaļajiem zemniekiem Lembergs – tūliņ būs, būs un nekā!

  • Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

   Andri, Lembergs var patikt vai nepatikt, dasalja uzskata ka vinjam jaaaseezh cietumaa,liela dalja veeleetos redzeet Lembergu Premjera amataa, bet viens ir apsoluuti skaidrs – Lemberga kungs ir aarkaartiigi apsviediiga un biznesaa radosha personiiba. Savukaart Piebalgs ir ABSOLUUTAA NULLE! Nulle vinjsh bija kaa komjaunietis Valmieraa, Nulle un NEGATIIVS vinjsh bija kaa izgliitiibas ministrs un kaa finansu ministrs, Nulle vinjsh bija kaa €iropas komisaars Aaffrikaa, un nulle vinjsh buus kaa Vienotiibas priekshseedeetaajs.

Draugiem Facebook Twitter Google+