Kultūra
Teātris un kino

Piecas ikoniskas filmas, ko noskatīties Harisona Forda 75. dzimšanas dienā 0

Foto – Leta/AFP

Džons Buks, “Liecinieks”

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Pītera Veira 1985. gada trillerī “Liecinieks” Harisons fords tēloja Filadelfijas detektīvu Džonu Buku, kuram jādodas uz amišu apdzīvotu vietu, lai pasargātu zēnu, kurš redzējis, kā tiek pastrādāta brutāla slepkavība. Filmu uzņēma atzinīgi, un Harisonam Fordam tā atnesa Oskara balvas nomināciju.

Džeks Raiens, “Patriotu spēles”
Lorem ipsum
FOTO: Leta

Gadu gaitā CIP analītiķa Džeka Raiena lomu Toma Klensija franšīzē spēlējuši vairāki aktieri, tostarp Bens Afleks, taču tieši Harisona Forda tēls šķitis visdabiskākais “varoņa pret paša gribu” lomā. Fords Raiena tēlā apvienoja inteliģenci, rakstura stingrību un cilvēcīgumu, ar kuru iespējams identificēties.

Ričards Kimbls, “Bēglis”
Lorem ipsum
FOTO: Leta

Roja Haginsa 1993. gada filmā Harisons Fords dominēja. Netaisnīgi apvainots sievas slepkavībā, vajāts, teju iespiests stūrī, viņa varonis tomēr panāca taisnīgumu. Turklāt saspēle ar Tomiju Lī Džonsonu likuma pārstāvja lomā bija tik veiksmīga, ka neminēt šo lomu pie Harisona Forda panākumiem būtu gluži vienkārši netaisnīgi.

Indiana Džonss, “Indiana Džonsa” triloģija
Lorem ipsum
FOTO: Leta

Taisnību sakot, Indiana Džonss ir viens no lieliskākajiem tēliem ne tikai Harisona Forda karjerā, bet visā kinematogrāfijas vēsturē, un lieliski nilustrē harisona Forda karjeras mērogu. Nebēdājot nenieka, Indiana Džonss no savas rāmās pasniedzēja dzīves vienā mirklī spēj transformēties bezbailīgā piedzīvojumu meklētājā un dāmu mīlulī, vienatnē cīnīties pret nacistisko Vāciju. Vienīgais, ko necieš Indiana Džonss, ir čūskas, “kādēļ tām vienmēr jābūt čūskām?!”

Hans Solo, “Zvaigžņu kari”
Lorem ipsum
FOTO: Leta

Var jau būt, ka pie vainas nostalģija un fakts, ka jaunajā “Zvaigžņu karu” franšīzes filmā Hans Solo gāja bojā (vai varbūt tā tikai šķita?), bet jauniņais, lecīgais kontrabandists 1977. gada filmā “Jauna cerība”, šķiet, bija pirmais pārliecinošais pakāpiens gandrīz tikpat jaunā aktiera ceļā uz spožu karjeru. Viņš ir pārgalvis, asprātis, varonis pret paša gribu – tieši šeit iezīmējas arī šī Fordam tik ļoti raksturīgā līnija. Un protams, protams, neatvairāms šarms, kurš slēpj gandrīz nemanāmu biklumu attiecībās ar dāmām…

Harisona Forda citāti

Man panākumi nozīmē izvēli un gadījumu.

Kad vienu un to pašu pasaki trešo reizi, tas izklausās pēc meliem.

Ja es būtu nopietns cilvēks, man droši vien būtu īsts darbs.

Jūs varat nogurt, skatoties manas filmas, bet es negrasos aiziet no darba.

Aktiera popularitāte ir gaistoša; šodien tev aplaudē, rīt aizmirst.

Moči un lidmašīnas nenozīmē ātrumu vai jautrību; tās ir nopietnas rotaļlietas.

Man nekad nav grūti komunicēt ar faniem, ja vien tieši tajā brīdī nečurāju.

Vienmēr esmu bijis pateicīgs, ka neesmu seksīgs. Visā savas karjeras laikā ne brīdi neesmu bijis visapbrīnotākais aktieris.

Man nav iebildumu pret intervijām. Man nav iebildumu pret apdomātiem jautājumiem. Bet neesmu sajūsmā par tādiem jautājumiem kā “Ja jums uzbruktu bandīts un jums kabatā būtu gaismas zobens, bet rokā – pātaga, kuru jūs izmantotu?”

Esmu kā veca tupele. Nekad neesmu bijis stilīgs. Man šķiet, vienīgais iemesls, kādēļ vēl esmu šeit, ir tas, ka nekad neesmu bijis gana moderns, lai mani būtu jānomaina ar kaut ko jaunu.

Saistītie raksti
LA.lv