×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Pieci padomi, kā svētkos labāk sagatavoties ceļojumam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gadu mijā daudzi no mums izvēlas pavadīt laiku ar draugiem vai ģimeni, dodoties kādā aizraujošā ceļojumā. Taču, lai brīvdienas izdotos bez liekiem šķēršļiem un pārbaudījumiem, Nordea bankas Karšu produktu un pakalpojumu attīstības vadītāja Kitija Jansone aicina vērst uzmanību vērtīgiem padomiem, ko būtu nepieciešams ņemt vērā. Tostarp, domājot par finansēm, kas ir viens no svarīgākajiem aspektiem, plānojot ceļojumu.

Sagatavošanās un budžeta plānošana

Pirms došanās ceļojumā svarīgi iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par konkrētās valsts valūtu, cenām un nodokļu īpatnībām. Lai nepārmaksātu par valūtas konvertāciju, vēlams uz attiecīgo valsti ņemt līdzi samērīgu skaidras naudas apjomu. Savukārt, izmantojot bankomātus, ieteicams naudu izņemt retāk, bet lielākas summas, tādējādi izvairoties no komisijas maksas par atkārtotu naudas izņemšanu. Noteikti vērts par ceļojumu informēt arī savu banku, lai krīzes situācijā banka var efektīvi iesaistīties un palīdzēt. Nepieciešams arī labi pārdomāt ceļojuma budžetu, izvērtējot gan savas iespējas, gan potenciālos riskus. Viens no risinājumiem – izveidot vienkāršu tabulu ar plānotajiem tēriņiem, dienas limitu un gala summu, kuru ceļojuma laikā negribētu pārsniegt. Piemēram, maksājumu kartes diennakts limitu var ērti mainīt bankas internetbankā.

1. Maksājumu kartes un ceļojumu apdrošināšana

Lai būtu labi sagatavoti arī neparedzētām situācijām, ceļotāji aicināti ņemt līdzi vairākas maksājumu kartes, katru glabājot savā vietā, piemēram, vienu makā, bet otru – drošā vietā viesnīcā. Kā vienu no kartēm izdevīgi izvēlēties MasterCard kredītkarti, kas var noderēt automašīnas nomai, viesnīcas apmaksai vai gadījumos, kad ieplānotais budžets ir pārtērēts. Lai ceļojums būtu drošs, banka iesaka ņemt līdzi maksājumu karti, kas piedāvā bezmaksas ārzemju ceļojumu apdrošināšanas polisi. Piemēram, izvēloties Nordea Zelta kredītkarti (Nordea Gold), ceļojumam apdrošināts ir ne tikai pats kartes lietotājs bet arī visa ģimene. Polise nodrošina atlīdzību lidmašīnas kavēšanās un bagāžas nozaudēšanas gadījumā, kā arī sedz medicīnas izdevumus ceļojuma laikā un nelaimes gadījumus, kas var rasties, piemēram, slēpojot.

2. Skaidra nauda

Īpaši, ja ceļojums ieplānots uz eksotiskākām valstīm vai ārpus pilsētām, banka iesaka padomāt par skaidru naudu. Jāņem vērā, ka ne visur, īpaši tālākos dabas nostūros, būs iespēja norēķināties ar maksājumu karti. Svarīgi, maksājot ar skaidru naudu, vienmēr pieprasīt pirkuma čeku. Jāatceras, ka skaidra nauda ir arī garnadžu magnēts, tādēļ to labāk nerādīt publiski un turēt dažādās vietās vienlaicīgi (maks, kabata), kā arī izvēlēties mazākas summas banknotes. Visbeidzot, saņemot atlikumu skaidrā naudā, jāpievērš uzmanība, vai banknotes nav viltotas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+