×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Pieprasa LTV skaidrojumus par leģionārus apmelojošu sižetu

kots_edgars

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pieprasījusi Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektoram Edgaram Kotam sniegt paskaidrojumu par latviešu leģionārus apmelojošu sižetu, aģentūru LETA informēja VL-TB/LNNK preses sekretāre Ieva Līne.

Kā norāda nacionālā apvienība, paskaidrojumi pieprasīti par 14.martā LTV7 vakara ziņās demonstrēto sižetu, kurā saistībā ar 16.marta notikumiem ticis atspoguļots klaji tendenciozs, cieņu aizskarošs viedoklis par latviešu leģionāriem.

Ziņu sižetā ievērojams ētera laiks ticis atvēlēts kādas mazpazīstamas organizācijas viedokļu popularizēšanai, kuros ne tikai tika sagrozīta vēsture un veidota ačgārna izpratne par Otrā pasaules kara notikumiem, bet arī rupji aizskarti un pazemoti latviešu karavīri, dēvējot viņus par “nepiebeigtajiem nacistiem” un slepkavām, informē VL-TB/LNNK.

“Nav pieļaujami, ka sabiedriskā televīzija, kura par valsts naudu īsteno sabiedrisko pasūtījumu, faktiski veic pretvalstisku darbību, propagandējot nepieņemamas un pilsoņu godu aizskarošas idejas. Edgaram Kotam būs jāatrod ļoti pārliecinoši argumenti, lai attaisnotu šādu notikumu pieļaušanu paša vadītajā iestādē,” uzskata nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība gaida tūlītēju atbildi no Kota un aicinās šo gadījumu izvērtēt arī Nacionālo elektronisko un plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+