×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Piešķir Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) izplatīja paziņojumu, ka šogad LZA Lielā medaļa piešķirta Andrim Ambainim par izciliem rezultātiem kvantu skaitļošanas teorijā un Alvim Brāzmam par pasaules līmeņa pētījumiem bioinformātikā.


Andris Ambainis ir viens no pasaules vadošajiem un visvairāk citētajiem kvantu skaitļošanas pētniekiem. Pateicoties akadēmiķa pūlēm, izdevies piesaistīt ES 7. ietvara pētniecības projektu “Quantum Computer Science” (QCS), kurā ietilpst astoņas universitātes un zinātniskie institūti no septiņām valstīm. Šāda līmeņa starptautiskā pētījumu koordinācija LZA akadēmiķa vadībā notiek pirmo reizi.

brazma_8

Savukārt Alvis Brāzma, kurš jau kopš 1996. gada strādā Eiropas Bioinformātikas institūtā Kembridžā, kur šobrīd ir Mikromasīvu grupas vadītājs, bija pirmais Latvijas zinātnieks, kurš pievērsies bioinformātikas pētījumu virzienam jau kopš brīža, kad šis novirziens sāka nopietni un strauji attīstīties, un šobrīd joprojām ir vienīgais latviešu zinātnieks, kura starptautiskā atpazīstamība šajā jomā nerada jautājumus.

Profesors Rūsiņš Mārtiņš Freivalds, kurš arī pats saņēmis LZA Lielo medaļu (2003), raksturojot abus zinātniekus, min, ka Ambainis neapšaubāmi ir pats talantīgākais, bet Brāzma – visvairāk citētais latviešu zinātnieks. Taču viņš uzsver ko citu: “Noteikti jāpasaka – Ambainis nav vientuļnieks zinātnē, ap viņu strādā daudz jaunu cilvēku, viņa skolnieku, turklāt viņš arī ieliek daudz enerģijas, brīvdienās strādājot ar matemātikā talantīgiem skolēniem, ne tikai nesaņemot par to atlīdzību, bet pat vēl ieguldot savus līdzekļus.”

LZA Lielā medaļa abiem zinātniekiem, visticamāk, tiks svinīgi pasniegta LZA rudens pilnsapulcē 21. novembrī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+