×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Piešķirs naudu bērnu lasīšanas veicināšanas programmai

bernu_gramatas3

Kultūras ministrija (KM) piešķirs 13,8 tūkstošus latu Latvijas Nacionālās bibliotēkas nodrošinātās bērnu lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu žūrija” darbībai 2012.gadā, aģentūrai BNS pavēstīja KM pārstāve Iluta Bērziņa.

Finansējumu izdevies atrast, pārplānojot finanšu līdzekļus KM budžeta apakšprogrammā “Mākslas un literatūra”. Bērziņa informēja, ka “Bērnu žūrijai” tiks atvēlēts vēsturisko romānu attīstībai rezervētais finansējums.

Kultūras ministre par to trešdien informējusi arī Latvijas Bibliotekāru biedrības 15.konferences dalībniekus.

“Jau šā gada sākumā lasīšanas veicināšanas programmas pasākumam – Lielajiem lasīšanas svētkiem – tika piešķirts no KM lūgtais finansējums 1200 latu apmērā. Kad Valsts kultūrkapitāla fonda Literatūras ekspertu padome pieņēma lēmumu 2012.gada pirmajā projektu konkursā nepiešķirt atbalstu bērnu lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu žūrija”, ministrija, apzinoties bērnu lasīšanas veicināšanas nozīmīgumu, rada iespēju minēto programmu iespēju robežās finansiāli atbalstīt,” paskaidroja Bērziņa.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) jau iepriekš aģentūrai BNS uzsvēra, ka lasīšanas veicināšanas projekts “Bērnu žūrija” ir jāsaglabā, un solīja cīnīties par tā finansējumu.

Jau vēstīts, ka Latvijas bibliotēku un grāmatniecības nozares pārstāvji marta beigās nosūtīja atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām un institūcijām, norādot, ka apturēt finansējumu “Bērnu žūrijai” un neparedzēt citus līdzekļus lasīšanas un bērnu literatūras izplatības veicināšanai ir bezatbildīgi.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība arī izplatīja aicinājumu lieliem un maziem lasītājiem un grāmatu mīļotājiem sākt “E-pastu karu”, protestējot pret nepiešķirto valsts finansējumu “Bērnu un jauniešu žūrijai”, un sūtīt e-pastus valsts augstākajām amatpersonām ar ziņu “Es gribu lasīt!”.

Šogad pirmajā projektu konkursā VKKF nepiešķīra līdzekļus “Bērnu žūrijai”, norādot, ka “projekts ir mazāk prioritārs iesniegto projektu kontekstā”, līdz ar to pašlaik projektam paliek vairs tikai ziedojumi.

“Bērnu žūrija” ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, ko iepriekš 12 gadu īstenoja Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, saņemot Valsts kultūrkapitāla fonda, Kultūras ministrijas, pašvaldību un privāto ziedotāju finansiālu atbalstu. Pērn tā piepulcināja klāt arī jauniešus un kļuva par “Bērnu un jauniešu žūriju”.

Programmas mērķis ir konsolidēt valsts un pašvaldību pasākumus un līdzekļus lasīšanas veicināšanai, izmantojot un pilnveidojot publisko bibliotēku iespējas darbā ar bērniem un jauniešiem. 2011.gadā programmā piedalījās 440 bibliotēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+