×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Tukumniekam piespiedu darbs par malumedībām (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vakar Tukuma rajona tiesa atzina par vainīgu malumedībās, piespriežot 250 stundas piespiedu darba, piedzenot 1792 eiro par beigto mežacūku valsts labā un konfiscējot vairākus tūkstošus eiro vērto karabīni “Sauer 202” tukumniekam An­drim Kokarītim.

Toreizējā Latvijas Bankas apsardzes dienesta darbinieka Kokarīša viesošanās sievastēva R. Starpiņa īpašumā, kas vainagojās ar mežacūkas nošaušanu, norisinājās 2013. gada 14. februārī. Lai arī izmeklēšana tika pabeigta ātri un jau pagājušā gada oktobrī sākās tiesvedība Tukuma rajona tiesā, līdz spriedumam bija nepieciešamas vairākas sēdes. Vispirms apsūdzētajam nepatika prokurors, tad sievastēvs neatnāca uz tiesas sēdi, tad divi – sievastēva strādnieks un Kokarīša paziņa, Ozolnieku novada mednieku kolektīva “Brūklenāji” vadītājs Romāns Ūbelis – tiesā piedzīvoja atmiņas zudumu un sniedza Kokarīti piesedzošas liecības, pretējas tām, ko uzreiz pēc malumedībām deva policijai.

Tomēr tiesnese Rita Bruce vairāk paļāvās uz daudzajiem lieciniekiem, izmeklēšanas materiāliem un faktiem, loģiskai notikuma gaitai, nevis Kokarīša advokāta Māra Intlera klāstītajiem pieņēmumiem, kas varēja būt noticis laikā, kad īpašumā atskanēja šāviens un no turienes, neko nezinot, nedzirdot un neredzot, ar karabīni mašīnā izbrauca Kokarītis. Pēc advokāta domām, meža zvēru varēja nobeigt arī kāds cits, jo, lūk, pilnīgi precīzs cūkas nāves iestāšanās brīdis nav noteikts, Kokarītis nepareizi uz ceļa aizturēts, viņa auto nedrīkstēja kratīt, nav ievērotas cilvēktiesības, notikusi iejaukšanās viņa privātajā dzīvē, nepareizi noformēts krimināllietas dokumentu vāks un nav no kosmosa (GPS) noteikta vieta, kur dzīvnieka līķis atrasts. Tomēr pat advokāts nespēja sameklēt Kokarītim nevienu alibi un izvirzīt hipotēzi, kas cits varēja nošaut mežacūku laikā, kamēr dažus hekt­ārus lielajā īpašumā ar ieroci viesojās Kokarītis. Jāiebilst, ka liecinieki tiesā pauda, ka aizdomas par Kokarīša malumednieka gaitām jau esot gadiem.

Arī pats Kokarītis par notikušo tiesas laikā nepauda nekādu viedokli, pēdējā vārdā aprobežojoties vien ar: “Lūdzu sevi attaisnot.” Vēl nav zināms, vai notiesātais tiesu lēmumu pārsūdzēs. No Latvijas Bankas Kokarītis ir atlaists, tagad – pēc neoficiālas informācijas – strādā privātā briežu dārzā. Sīkāk par tiesas gaitu lasiet kādā no nākamajiem žurnāliem “Medības”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Maliķis ir tāds pats zaglis kā autozaglis. Summu par nelikumīgām medībām nosaka Ministru kabinets. Par tādām lietām būtu jāliek cietumā!!!! Drēziņš raksta labi un profesionāli. Laikam pats Kokarītis sēž pie datora un raksta komentus 🙂

 2. Tā tiem malu medniekiem iet, kad pieķer. Bet konservus sataisīs kādā cehā, iztirgos par lētu naudu, būs nauda par ko sodu nomaksāt. Malu medības ir laba peļņa.

 3. Viņš ir nevainīgs.

 4. pag, 1792 eiro, izmaksā tā nošautā cūka ???
  Afigetj- valsts saspiedusies, kur tādu summu paķērušī ???

 5. taisnība nebūs nekad !!! par ko tad jāmaksā vainīgajam tā nauda, tagad taču valsts par nošauto cūku maksā, hi, hi

 6. Drēzdiņ, beidz fantazēt, neesi tak nekāds jauniņais, sāc tak rakstīt īsteno taisnību

 7. Šim žurnālistam visi raksti tāadi, var noprast par nebijušo bērnības laiku, tagad tik sākas fantazēšana !

 8. Eu, rakstniek, tu i pajoliņš, ja ko raksti, tad centies, tiešām pacenties, nevis savas fantāzijas atspulguļot, bet uzrakstīt to kā ir īstenībā !!!

 9. Cūkas drīkst visu sarakt laukus , ka nevar ne uzart ne nopļaut , noēst visu ,kas ēdams ,vazāties gandrīz pa sētu un uzbrukt suņiem , bet mēs nedrīkstam neko . Ja mans suns ieiet mežā tas jānošauj , kad reiz būs taisnība.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10.7
Alūksne +8.6
Daugavpils +9.3
Saldus +9.5
Liepāja +13.3
Jelgava +9.3
Ventspils +13.2
Limbaži +9
Madona +7.2
Rēzekne +8.2
Draugiem Facebook Twitter Google+