×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Piketā Ušakovam liels atbalsts; oponentus mēģina iznest no RD sēdes (24)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Rātslaukumā Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atbalstam piketā otrdien pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku, tostarp pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” darbinieku. Mazāks skaits cilvēku piedalījās otrā piketā, kur pieprasīja Ušakova atkāpšanos. Daži no oponentiem pulcējās arī Rīgas domes (RD) sēdē,  no kurienes Rīgas pašvaldības policijas darbinieki mēģināja vienu no Ušakova demisijas pieprasītājiem iznest, vēsta LETA.

Sākotnēji laukumā bija pulcējušies ap 200 cilvēku, no kuriem tikai pāris rokās turēja plakātus. Viens no tiem vēstīja “Nils Ušakovs ir vislabākais”, savukārt uz otra krievu valodā bija norādīts “Rokas nost no Nila Ušakova!”.

Tikmēr laukumā aiz Rīgas domes, pie Mazās Jaunielas, pulcējas vēl aptuveni 200 cilvēku, kuri no busiņiem ņēma ārā dažādus plakātus ar saukļiem, kas atbalsta Rīgas mēru Ušakovu. Vairāki cilvēki, kuriem tika izdalīti plakāti, LETA atzina, ka ir “Rīgas satiksmes” darbinieki. Viņi pastāstīja, ka ar darba vadītāju atļauju šo dienu ir varējuši paņemt brīvu, lai piedalītos piketā.

Notikuma vietā sastaptais arodbiedrības LABA pārstāvis Raimonds Gailis aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza, ka piketa dalībnieki tiek organizēti no “Rīgas satiksmes” darbinieku vidus. Viņš norādīja, ka piketā piedalās kā pašvaldības pārstāvis. Gailis norādīja, ka darbiniekiem ir summētais darba laiks un līdz ar to visi darbinieki šeit atrodas ārpus darba laika.

Gailis arī sacīja, ka no arodbiedrības puses šo pasākumu rīko arodbiedrības pārstāvis Kaspars Grīnbergs, kurš aģentūrai LETA sacīja: “Es tā nedomāju. Nedomāju, ka esmu no “Rīgas satiksmes” un palīdzu kaut ko rīkot.” Viņš apšaubīja, ka sanākušie ir “Rīgas satiksmes” darbinieki. “Es uzskatu, ka mēs visi esam Rīgas iedzīvotāji, Latvijas Republikas pilsoņi, un nevajag siet to kopā ar kaut kādām organizācijām,” teica Grīnbergs.

Ap plkst.13 laukumā sapulcējušies vairāki simti cilvēku, kas turēja Rīgas karogu, neskaitāmus plakātus, kas pauž atbalstu Ušakovam un norāda, ka atbildīgie meklējami valdībā. Sanākušie kliedza “Ušakov, Ušakov!”, rībināja bungas un izmantoja svilpes.

Tā kā Ušakova atbalstītāji atnāca pusstundu ātrāk nekā tie, kas sākotnēji pieteica piketu, lai pieprasītu Rīgas ēra atkāpšanos no amata, atbalstītāju pūlis ieņēmis laukuma lielāko daļu pretī Rīgas domei, savukārt Ušakova demisijas pieprasītāji pulcējas aiz šī pūļa.

Kā novēroja LETA, ap plkst.13 pret Ušakovu protestēja aptuveni 30 cilvēku, kuri drūzmējas ap Rolanda statuju un uzvedās samērā klusi un mierīgi.

Ušakova atbalstītāju pūlis uzvedās skaļi un laiku pa laikam kopīgi sauca dažādus lozungus, piemēram, “Molodec!” un “Ludšij mer!”. Lielas ovācijas pūlī izraisīja brīdis, kad Ušakovs kopā ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku (GKR) iznāca pie piketētājiem. Abas amatpersonas Rātsnama priekšā uzkavējās pāris minūtes un tad pūļa uzmundrinājuma saucienu pavadībā devās atpakaļ domes ēkā.

Promejot Ušakovs pagriezās pret pūli un parādīja uzvaras žestu, saliekot pirkstus V veidā. Rīgas mērs pateicās pūlim par atbalstu un uz žurnālistu jautājumu, kā viņš vērtē to, ka pūlī ir liels skaits “Rīgas satiksmes” darbinieku, aicināja parādīt kaut vienu darbinieku, kas šeit būtu atnācis, jo ticis piespiests.

Tikmēr bijušais Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja, kurš Ušakova atbalstītāju pūļa aizmugurē pulcējis aptuveni 50 domubiedrus, kas uzskata, ka Ušakovam ir jāatkāpjas, norādīja, ka atšķirība starp abām grupām ir tāda, ka lielākajai daļai Ušakova atbalstītāju ir samaksāts gan par transportu, gan maizītēm, savukārt Ušakova pretinieku domubiedru grupa ilustrē rīdzinieku pilsonisko aktivitāti. Vairāki piketa dalībnieki gan piebilda, ka piketa norises laiks strādājošiem cilvēkiem ir ļoti nepiemērots.

Desmit Ušakova demisijas pieprasītāji vēlāk klusējot sēdēja  RD sēžu balkonā, daži no viņiem turēja nelielas zīmītes ar vēstījumu “Ušakov, atkāpies!”. Aptuveni 15 minūtes pēc sēdes sākuma balkonā ieradās policisti, kuri ar varu iznesa no sēžu zāles Ievu Branti, kura turēja rokā plakātu ar uzrakstu “Balts un pūkains”. Izdzirdot diskusijas un plakāta skaļo čaukstēšanu sēžu zālē, deputāti nekavējoties pieprasīja domes sēdes pārtraukumu.

Policisti nepaskaidroja, kādus tieši noteikumus protestētāji pārkāpj, taču norādīja, ka protestētāji traucē domes sēdi. Pēc tam, kad notiekošā apstākļu noskaidrošanā iesaistījās žurnālisti un domes opozīcijas deputāti, policisti tomēr atkāpās no savām prasībām. Domes sēde turpinājās, un protestētāji ar plakātiem turpināja sēdēt balkonā, turot plakātus.

Jau ziņots, ka Rīgas domē vienlaikus pieteikti divi piketi, kuros tiks pausti pretēji viedokļi. Vispirms pieteikts pikets, lai pieprasītu Ušakova atkāpšanos no amata, bet drīz pēc tam tajā pašā laikā un vietā pieteikts pikets Rīgas mēra atbalstam.  Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) iepriekš pauda viedokli, ka Ušakova atbalstītāji un pretinieki cits citam netraucēs.

Bijušais domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja šodien no plkst.13 līdz 14 organizēja piketu, pieprasot Ušakova atkāpšanos no amata. Īsi pēc šī piketa izziņošanas inženiertīklu būvfirmas “SUIS Rīga” vadītājs Jānis Jukšinskis pieteica piketu ar pretēju ideju, lai no plkst.12.30 līdz 14.30 paustu Ušakovam atbalstu.

Pēc Skujas domām, tā vietā, lai sakārtotu vismaz būvniecības nozari, Ušakovs iepriekšējā sasaukuma laikā četrus gadus to vien ir darījis, kā licis pašvaldību struktūrās un uzņēmumos savus cilvēkus, ko televīzijā publiski ir arī atzinis. Skuja iepriekšējā Rīgas domes sasaukumā pārstāvēja biedrību “Demokrātiskie patrioti” un šogad notikušajās Rīgas domes vēlēšanās startēja no “Visu Latvijai!”-TB/LNNK saraksta, taču netika ievēlēts.

Savukārt Ušakova atbalstītāji uzskata, ka Rīgas mērs ir vienīgais, kas kaut ko darījis Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā, jo pēc notikušā viņš atstādinājis sešus būvvaldes darbiniekus, organizējis faktu izpēti. Pēc Jukšinska domām, Ušakova kļūda bijusi tā, ka viņš nav paspējis izpētīt savu komandu. “Protams, ir problēmas un kļūdas, jo otrā pusē, “Gods kalpot Rīgai”, ir interesanti cilvēki, kas skraida no vienas partijas uz otru,” piebilda Ušakova atbalstītājs. Piketā iecerēts paust atbalstu Ušakovam un mudināt viņu stingrāk izturēties pret saviem darbiniekiem.

Kā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā pieejamā informācija, Jukšinskis kopš 2005.gada februāra “Saskaņas centram” un tajā pārstāvētajām politiskajām partijām ziedojis kopumā 37 000 latu. Pēdējo ziedojumu būvfirmas vadītājs veicis šā gada janvārī, ziedojot SC 5000 latu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. drausmas. pirmaa bilde … ughh … saraujas deguns un shermulji noskrien paar kauliem ..
  pa lielam izskataas ka pikets ir Latvieshi Vs. krievi …
  kauns par valdiibu .. korumpeeti vaargulji …
  bet nu ganjau..
  to zaaliiti legalizees un latvieshi varees tureet savu seetu! 🙂

 2. Ušakovam atbalsts tika noorganizēts no visu Rīdzinieku (nodokļu) naudas: sabiedriskie autobusiņi, drukātie vecie plakāti, cilvēku atbrīvošana no tiešo pienākumu pildīšanas (nezaudējot samaksu) un sūtīšanu uz piketu, tējas izsniegšanu no dotēta uzņēmuma naudas- galvenokārt ar skaļu krievu urrā saucieniem, “neļausism sist savējo”. Īstā PSRS kompartijas garā un latvieši, kuri būtu nepakļāvušies tos atlaistu no darba (iemeslu atrastu). Vai tā ir demokrātija, godīgums, šeit darbs KNAB (pārbaudei)!

 3. Namu pārvaldēs,darbiniekus, sētniekus ar draudiem lika iet uz mītiņu.Izdalīja pat braukshanas kartiņas, tie,kas atteicās,lika noprast kas gaidāms………Noshpļauties Ušakam uz 54 bojāgājušajiem

 4. Atbalsts Rīgas domē nu nodrošināts, bet vēl jau to vajag nostiprināt Saeimas SC frakcijā un kongresā,
  tad gan Ušakovu viņaprāt neviens nevarēs apstrīdēt – politiskais teātris būs pilnīgs un galīgs. Turlaja teiktajam, ka politiskā atbildība irindivīda atbildība ar varu nu varēs galīgi uzspļaut, jo tās vietā veikli tiek iedarbināta ieinteresētā deputātu vairākuma balsošanas mašīna jeb kolektīvā bezatbildība.

 5. Kā mēs zinam, tad padomju cūkas var nopirkt ar smirdīgiem belašiem.

 6. Bet kāpēc plakāti nav valsts valodā?

 7. Mācieties no Ušakova, kā vajag organizēt piketus – sagādāt busiņus ar plakātiem, sagādāt cilvēkus, sagādāt tēju, uzkodas un sagādāt visam šim pR naudu, lai viss notiktu nevainojami. Lai pēc komandas un pēc labākajiem padomju propagandas paraugiem cilvēki varētu kliegt: “Rokas nost no Ušakova”. Un tas
  viss arī notika. Jā, un vēl jāgādā, lai LETAs žurnālisti jūsmīgi rakstītu :” Ušakovam liels atbalsts..” Nu
  tagad gan viss izdarīts godam!

  • Interesanti —- kā ir beigusies tā epopeje ar žurnālistu Jākobsonu, par naudu no Krievijas,par Ušaka saraksti u.t.t. Tagad izskatās ,ka Ušakam un Amerikam pilnas kabatas ar naudu,jo var noorganizēt tādu piketu ! Interesanti, tā nauda ir no Krievijas vai tie ir tie 20% ???

 8. Pēc tiem ** taču var pateikt – **, uzpirkti dienaszagļi, pretīgi, nedomājoši ļautiņi, kuri pat paši nevar izdomāt tekstu plakātiem. Kāds tur sakars ar nacionālistiem? Viņi jau paši tur rada politiskās intrigas. Šādā brīdī vēl Dombrovski apvainos – tas ir kā zaimot Dievu 101 pakāpē – tas viņiem nāks atpakaļ. Protestētāji tur atnāca par lietu – nost ar bezatbildību un Ušakova korumpētību!!! Ar ļaunumu izskatās jācīnās katru sekundi.

 9. Domē sēž **…. bez kuru ziņas un parakstiem pilsētā nekas nenotiek ….** ….. ** cik vēl jums dzīvības vajag ????!!!!

 10. Vai daži simti, lielākoties gados veci, krievu šovinisti skaitās “liels atbalsts”?

 11. Atkal Radzevics spelejas ar uguni …

 12. Manuprāt, vislielākā atbildība par to kas patreiz notiek Latvijā – ir jāuzņemas prezidentam Andrim Bērziņam. Jā viņš būtu paudis atklātu nostāju par Rīgas Domes vadības bezatbildību un bezkontroli Rīgas Būvvaldes darbībā, tad iespējams, ka šodienas farss tādos apmēros nebūtu bijis…
  Uzskatu, ka prezidents godam ir nopelnījis impīčmentu!

 13. Tātds patiesībā bija pikets:
  Vēlējos dalīties iespaidos par šo piketu!
  Sākumā precizēšu šī piketa nostāju, – tas ir nevis nacionāls jautājums krievi/latvieši, bet gan atbildības pieprasīšana Rīgas domei un Ušakovam, kurš ir atbildīgs par Rīgas būvvaldi un ,kurš ir atbildīgs par Rīgas iedzīvotājiem un to drošību (kā zināms šis pikets ir par 54 dzīvībām, kuras tika zaudētas Zolitūdes traģēdijā), šeit neiet runa par to vai Ušakovs ir krievs vai latvietis.
  Tagad par pašu piketu! Bija grupa cilvēku PAR Ušakovu – lielākoties tie bija veci cilvēki, kuriem bija plakāti nodrukāti lieli glancēti pārsvarā ar uzrakstiem – Nacionālisti lieciet mieru Ušakovam (vai šis pikets ir par nacionālajiem jautājumiem?) un tamlīdzīgi, viņiem bija Rīgas karogi un taures!
  Tagad par cilvēku grupu, kas bija PRET Ušakovu – dažāda vecuma cilvēki, ar paštaisītiem uzrakstiem – Ušakov atkāpies! un tamlīdzīgiem (piebildīšu – paštaisīti plakāti ar roku rakstīti, nebija vārdi – okupanti un tamlīdzīgi), grupai PRET nebija arī taures un Rīgas karogu!
  Piketa laikā salasījāmies domubiedru grupa no jauniešiem bijām četri! Pikets beidzās un Plakāti (tie glancētie drukātie) un Rīgas karogi tika atstāti pie Rīgas domes! Gājām un jautājām – Kas cilvēkiem , kuri ir PAR piešķira Rīgas karogus? un kāpēc tie netika doti arī tiem, kas ir PRET?. Pēc tam ieraudzījām cilvēku grupu, kuri Bija PAR vācot nost šos karogus un plakātus-uzdevām viņiem jautājumu – kurš Jums to iedeva – vīrietis atbildēja- Rīgas dome (šo nofilmēja arī Nekā Personīgi grupa-šo atbildi)! Jautājām, kur viņi viņus nes? Atbilde: uz Rīgas satiksmes busiņu!
  Tagad man ir jautājums – kāpēc mums netika doti Rīgas karogi, kas ir PRET, un kāpēc man par saviem nodokļiem ir jāmaksā par to, lai būtu plakāti, kur mani sauc par nacionālisti???
  Vai šis pikets nebija par nevis nacionālajiem jautājumiem, bet par atbildības pieprasīšanu atbildīgajiem Zolitūdes traģēdijā?

 14. Tad ta brīnums. 40.gadā lai demonstrētu latviešu atbalstu sarkanajiem, ar vilcienu no krievijas slepeni ieveda karavīrus pārģērbtus civīlā, kuri piedalījās “tautas “demonstrācijās. Te tas pats scenārijs. Tikai par jūsu naudiņām vēl plakāti,samaksāts par piedalīšanos,tika baroti.
  Lai ušakovs iztīra Rīgu no grafiti krievu mēsliem.Kauns no ES iebraukt ar autobusu Rīgā.

  • Nu redziet cik es neaizskarams, un padariet man ko! Nav pat likuma šajā valstī, kas galvenos atbildīgos sauktu pie tiesas un liktu atkāpties vismaz uz izmeklēšanas laiku.
   Tiešām, ezis ielīdis kurmja alā un “kačā” savas tiersības. Tā lūk, mācāties, tautieši!

 15. Ja to, kas pašreiz notiek Rīgas sakārtošanā un sakopšanā, var saistīt ar N.Ušakova vārdu, tad lai viņš patiešām paliek saimniekot. Cita lieta ir sašmucējies A.Ameriks, kura reputācija ir kaķa smieklu vērtībā. Nils ir jauns, saprātīgs cilvēks, kas zina, kā vajadzētu Rīgai kā eiropeiskai pilsētai izskatīties. Līdz viņam nevienam no mēriem neienāca prātā, ka vajag nojaukt graustus, vismaz tos reģistrēt, ka vajag iekārtot laukumus tur, kur ir brikšņi, ka ielas, ietves, pilsētas meža teritorijas, zālieni ir jākopj, jāiztīra no drazām. Manā ieskatā Nila laikā Rīga tiešām sāk kopties. Protams, visus mēslus, kas krājušies pa daudzajiem gadiem, nav iespējams uzreiz satīrīt. Nilam, cik jūtu, brūk virsū arī tie, kas pa visiem gadiem Rīgas domē stiepa gumiju un noskatījās, kā nami brūk. Lai Nils turpina darbu, bet lai taisās nost no Amerika. Ameriks ir tāds frukts, kas grauj Nila reputāciju.

 16. Latvieši pasīvi, kā vienmēr. Nevarēja pat savākties uz piketu pret šo agresīvo un pašpārliecināto mēru, kas tērē strādājošo nodokļu naudu, lai uzpirktu pensionārus ar transporta biļetēm un krievus, kuri Rīgā ir nospiedošā vairākumā.

  • Nu nevajag te skricelēt visādu verbālu caureju. Ja nav ko teikt, tad labāk paklusēt!

  • Citā laikā, iespējams, būtu krietni vairāk cilvēku. Bet varbūt labi vien ir. Nez kā viss vēl beigtos. Atkal vāktu naudu jauniem upuriem.Bet, nu kr…i sākuši stipri galvas snaikstīt.

 17. usakovs malacis.pie visa vainigi tikai latviesi,krievi nekad un nekur nav vainigi.kad aizbrauks pedejais latvitis te bus paradize..

Draugiem Facebook Twitter Google+