×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Pikošanās čempioni trenējas Mežaparkā


mezaparks_km_19

Svētdien Mežaparkā notika Ziemas parka atklāšana un pikošanās čempionāts. Kaut arī sals knieba vaigos un temperatūra turējās pie mīnus desmit grādiem, apmeklētāju un sportot gribētāju netrūka ne slidotavās, ne slēpošanas trasēs, bet uz kalniņa, pa kuru tādā kā ledus renē varēja šļūkt ar speciālām kamerām, stāvēja pat rinda. 


 

Uz pikošanās čempionāta atklāšanu roku izmēģināt bija ieradies arī Nils Ušakovs. Galvaspilsētas mērs diplomātiski izvairījās no atbildes uz jautājumu, vai bērnībā gadījies ar piku trāpīt kādā logā, toties viņš novēlēja visiem labi pavadīt laiku Mežaparkā un uzteica par tā apsaimniekošanu SIA “Rīgas meži”. N. Ušakovs: “Lielais apmeklētāju pulks liecina, ka plāns par Mežaparka izmantošanu ziemas sporta aktivitātēm ir izdevies. Šogad līdzīgi savu Dziesmu svētku estrādi izmanto arī Tallinā, taču igauņi šo ideju noskatīja Rīgā.”

SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš gan neapstiprināja domu, ka par rīdzinieku ziemas priekiem nākas maksāt ar jaunām cirsmām. A. Tauriņš: “Visu servisu Mežaparkā nodrošina komercuzņēmums “Ziemas parks”. Mēs tikai palīdzam ar komunāliem pakalpojumiem. Tā ir lieliska privātā un publiskā partnerība. Šogad ziemas sportu Mežaparkā atbalsta arī “Actimel” izplatītāji un “Audi” pārstāvji.”
Mezaparks2_KM_19

Arī uz jautājumu, vai, tiekoties Mežaparkā, Nils Ušakovs nav piedāvājis apspriest iespēju te vasarā rīkot “Jaunā viļņa” koncertu, Aivars Tauriņš atbildēja, ka šāda jautājuma dienas kārtībā nav. A. Tauriņš: “Mežaparka estrādē nav tāda līmeņa servisa, kāds nepieciešams “Jaunā viļņa” dalībniekiem. Tādu var nodrošināt tikai pilsēta – Jūrmala vai Rīga. Ar Ušakova kungu mēs apspriedām tīri saimnieciskus jautājumus, kas saistīti ar to, ka no 1. marta “Rīgas meži” pārņems arī “Rīgas dārzu un parku” saimniecību. Tā nu sanāk, ka “Rīgas meži” caur Meža-
parku un dārziem ieiet aizvien dziļāk pilsētā.”

Latvijas pikošanās čempionāta organizatoru šā gada janvārī veiktā aptauja liecina, ka gandrīz 70% Latvijas iedzīvotāju iecienītākā nodarbe ir pastaiga svaigā gaisā, vairāk nekā trešdaļai patīk vizināties ar ragaviņām, savukārt ceturtajai daļai iedzīvotāju patīk pikoties, slēpot vai slidot.

Ziemas parkā ar īpašu apvalku apvilktas kameras stundas noma brīvdienās maksā Ls 5, darba dienās – Ls 3. Uz slīdkalna atpakaļ iespējams tikt ar pacēlāju.

Slidu noma stundā maksā Ls 1,50 darbdienās un Ls 2,50 brīvdienās. Slēpju noma stundai darbdienās maksā latu, brīvdienās – Ls 2.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+