×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Paaugstinās algas VID darbiniekiem (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ieņēmumu dienesta jaunais administratīvo ēku komplekss.

Valdība šodien atbalstīja pilotprojekta īstenošanu Valsts ieņēmumu dienestā (VID), paaugstinot atalgojumu iestādes “atslēgas cilvēkiem”, lai vēlāk vērtētu atalgojuma palielināšanas iespējas valsts pārvaldē kopumā.

Tas arī nozīmē atalgojuma palielināšanu VID ģenerāldirektoram, kas paredzēts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumos, kas steidzamības kārtā tiks iesniegti izskatīšanai arī Saeimā.

Vienlaikus valdība uzdeva Valsts kancelejai sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavot ziņojumu un priekšlikumus par iespējamām izmaiņām valsts pārvaldes atalgojuma sistēmā.

Abām iestādēm līdz nākamā gada 1.septembrim jāsagatavo un jāiesniedz valdībā informatīvais ziņojums par Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku likuma grozījumu ietekmi un sasniegtajiem rezultātiem, kā arī priekšlikumi par vienotās atlīdzības sistēmas pilnveidi valsts pārvaldē.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) stāstīja, ka pagaidām netiek apsvērta iespēja palielināt atalgojumu Finanšu ministrijas (FM) “atslēgas darbiniekiem”. “Šo jautājumu pārrunāsim ar FM valsts sekretāri Baibu Bāni, bet nekādi sasteigti lēmumi netiks pieņemti,” uzsvēra finanšu ministre.

Saskaņā ar Valsts kancelejas pasūtītā pētījuma rezultātiem valsts pārvaldē nodarbināto atalgojums ir nekonkurētspējīgs ar līdzīga līmeņa speciālistu atalgojumu privātajā sektorā. Kritiska situācija ir ar atalgojuma līmeni augstākā līmeņa un vidējā līmeņa vadītājiem, kā arī starp augsta līmeņa ekspertiem vairākās jomās.

Valsts kanceleja norāda, ka šāda situācija draud ar augsta līmeņa speciālistu, pieredzējušu vadītāju aiziešanu no valsts pārvaldes vai arī nespēju piesaistīt profesionāļus, ko jau šobrīd apliecina ne tikai konkurss uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu, bet arī citi atlases procesi valsts pārvaldē.

Ņemot vērā, ka atalgojuma paaugstināšana bez citām saturiskām reformām var neattaisnot sabiedrības gaidas par efektīvu valsts pārvaldi, Valsts kanceleja piedāvā veikt pakāpenisku pieeju mēnešalgu izlīdzināšanai, sākot ar īpaši svarīgajiem amatiem.

Valsts kanceleja piedāvā veikt pakāpenisku mēnešalgu izlīdzināšanu, sākot ar kritiskāk atalgotajiem amatiem. VID tiek noteikts kā izmēģinājumprojekts konkurētspējīgas atlīdzības nodrošināšanai. Pēc rezultātu izvērtēšanas 2017.gadā, tostarp darba sniegumu rādītāju analīzes, tiks pieņemts lēmums par sistēmas attiecināšanu arī uz citām iestādēm.

Lai vismaz daļēji mazinātu risku par augsta līmeņa speciālistu aizplūšanu no valsts pārvaldes, tiek piedāvāts risinājums iestādē noteikt īpaši svarīgos jeb atslēgas amatus, kuru skaits nedrīkst pārsniegt 5% no iestādē nodarbināto skaita un kuru mēnešalgas noteikšanā var piemērot koeficientu līdz 2, vienlaikus nepārsniedzot Ministru prezidentam noteikto mēnešalgas apmēru.

Vienlaikus gan tiek piebilsts, ka piedāvāto risinājumu ieviešanā būs jāievēro fiskālā neitralitāte, kas nozīmē, ka mēnešalgu paaugstināšana nedod tiesības pieprasīt papildu finansējumu no valsts budžeta.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Iznāk tā, ka lai panāktu algas pielikumu ir jāsāk zagt, tad valdība lai pārtrauktu zagšanu nolemj pielikt pie algas….. Nu, vai nav zirgam jāsmejas?

  2. Elementāra neizpratne par sistēmu – valsts ir (jābūt) sistēmā un visi elementi ir savstarpēji saistīti, ja nu vienīgi ir vēlme kādu sākt audzēt algas – vispirms VID, tad Saeima ( rēķina no vidējās algas|) tad …. un beidzot pienāks 2009 gads , kad “pārkarsām”. Ierēdņi nerada tiešās vērtības un viņus nevar salīdzināt ar stradājošiem privātā sektorā (R. pelnīti saņēma 30 miljonus), jo viņa kompānijas produktam ir noiets.

  3. Vai nevar vienkārši izmēģināt, pamēģināt, kāpēc vajag PILOTĒT? Būtu taču latviskāk, vai nē? Valodas sargi, aūuūūuu!

  4. satriecoši…papīru lasītājiem un rakstītājiem pacels algas pilotprojekta ietvaros !!!!! …….par .. grozīšanu krēslos, vai?…..

  5. 1,5 miljardus neiekasēja un Prēmija -algas paugstinājums. VID mafija līksmo un līksmos! Kam ir , tam tiek dots, kam nav , no tā tiek ņemts!

  6. Vajag ļaut pašiem VID darbiniekiem izvēlēties sev algas lielumu un to apstiprināt uzņēmuma kopsapulcē, lai būtu katram pēc vajadzības.

  7. Ja augstas amatpersonas paziņo,ka nevar celt minimālo algu,jo tad pieaugšot aplokšņu algu īpatsvars.Tad jautājums:,,Kas strādā?Kā strādā un vai vispār strādā?Kur taustāms rezultāts banknošu veidā no nodokļiem,nevis atskaišu veidā procentos.

Draugiem Facebook Twitter Google+