Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
3. oktobris, 2014
Drukāt

Pinumi, audumi, metāla kalumi triju studiju kopizstādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9. oktobrī plkst. 18 Rīgas Kultūras centrā Iļģuciems tiks atklāta Tautas lietišķās mākslas studiju “Ataudze”, “Austra” un “Zīle” 45 gadu jubilejas izstāde “Es vēlos mūžību noturēt”, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Rīgas Kultūras centra Iļģuciems Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” (pinumi), “Austra” (aušanas tehnikas) un “Zīle” (metālkalumi) dibinātas 1969. gadā. Trīs studiju radošās darbības jubilejā izveidota plaša tematisku darbu izstāde, kas atspoguļo studiju izaugsmi, darbības gados izveidoto rokrakstu, kā arī amatniecības tehnoloģiju izpratni un pielietojumu. Tautas lietišķās mākslas studijas ir tautas kultūras mantojuma tālāk nesējas, neaizmirstot tēvutēvu amatus un nododot tos tālāk jaunajai paaudzei, kā arī atklāj jaunus amatu prasmju noslēpumus.

Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+