Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
3. oktobris, 2014
Drukāt

Pinumi, audumi, metāla kalumi triju studiju kopizstādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9. oktobrī plkst. 18 Rīgas Kultūras centrā Iļģuciems tiks atklāta Tautas lietišķās mākslas studiju “Ataudze”, “Austra” un “Zīle” 45 gadu jubilejas izstāde “Es vēlos mūžību noturēt”, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Rīgas Kultūras centra Iļģuciems Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” (pinumi), “Austra” (aušanas tehnikas) un “Zīle” (metālkalumi) dibinātas 1969. gadā. Trīs studiju radošās darbības jubilejā izveidota plaša tematisku darbu izstāde, kas atspoguļo studiju izaugsmi, darbības gados izveidoto rokrakstu, kā arī amatniecības tehnoloģiju izpratni un pielietojumu. Tautas lietišķās mākslas studijas ir tautas kultūras mantojuma tālāk nesējas, neaizmirstot tēvutēvu amatus un nododot tos tālāk jaunajai paaudzei, kā arī atklāj jaunus amatu prasmju noslēpumus.

Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim.

Pievienot komentāru

Esmu pārrakstījis kā Čehovu, tā Šekspīru. Saruna ar Regnāru Vaivaru (4)Jaunnedēļ 27. februārī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos izrāde "Lidojošais Travolta” Regnāra Vaivara režijā - stāsts par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides, kā sacīts teātra izrādes pieteikumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+