Kultūra
Teātris un kino

Pirmizrādi piedzīvos filma “Zigfrīds Anna Meierovics”0

Publicitātes foto

Piektdien, 4. maijā,, pirmizrādi piedzīvos filma “Zigfrīds Anna Meierovics”. Filmas pirmizrāde notiks Latvijas filmu maratona ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace”, portālu LA.lv informēja filmas veidotāji.

Lai gan filmas nonākšana Latvijas kinoteātru repertuāros sagaidāma šā gada rudenī, filmas veidotāji par pirmizrādes datumu izvēlējušies 4. maiju – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Datums ir nozīmīgs, jo filma “Zigfrīds Anna Meierovics”, vēstot par Latvijas pirmā ārlietu ministra dzīvi un darbu, reizē stāsta arī par nozīmīgiem notikumiem, kas ļāvuši dibināt Latvijas valsti.

Lai filma par Zigfrīdu Annu Meierovicu būtu interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī plašam skatītāju lokam kinozālēs visapkārt Latvijai, tā apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu. Filmas inscenējumos galvenās lomas atveido aktieri Andris Gindra (Zigfrīds Anna Meierovics), Agnese Cīrule (Kristīne Bakmane), kā arī Ģirts Liuziniks (pulkvedis Pēteris Radziņš), Toms Veličko (Ādolfs Klīve), Leonarda Ķestere un citi.

Filmas “Zigfrīds Anna Meierovics” pirmizrāde ir nozīmīgs mirklis tās uzņemšanas komandai, atbalstītājiem, bet jo sevišķi filmas režisoram un autoram Tālivaldim Margēvičam, kurš pie ieceres par Zigfrīda Annas Meierovica kinoportretu strādājis vairāk nekā 20 gadu.

Galerijas nosaukums

Filmas radošo komandu veido operators Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisori Gunta Ikere un Oļegs Aleksejevs, komponists Mārtiņš Brauns, māksliniece Renāte Bāliņa un citi. Filma top studijā “Deep Sea Studios LV”.

Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai-100” atbalstu. To atbalstījusi arī studentu korporācija “Talavija” un individuālie ziedotāji kopfinansēšanas vietnē “Projektu banka”.

LA.lv