Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. novembris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 7. novembrī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Algu pamazināšanu aktieriem pārsprieda teātra komisija svētdien, 2. nov. sēdē. Aktieru delegāti nebija principā pretī algas pazemināšanai par tagadējo krīzes laiku, bet neatzina, ka alga būtu pamazināma, pirms nav izmēģināti citi ietaupīšanas veidi. Komisija uzdeva direkcijai līdz nākošai sēdei sastādīt budžetu par paredzamiem ietaupīšanas posteņiem un sasaukt aktieru sapulci algas jautājuma nokārtošanā.

“Jaunais Arodnieks”

Atrasti sivēni. Mājas dvornice (sētniece. – Red.) Suvorova ielā Nr. 112 šorīt, nesot malku no šķūņa ielas pagalmā, šķūnī uzgājusi lādi ar trijiem dzīviem sivēniem. Par savu atradumu viņa ziņojusi mājsaimniekam un uz viņa padomu šķūni aizslēguse. Nevienam no mājas iedzīvotājiem sivēni nepiederēja. Drīz ieradās kāds jauns cilvēks un paģērēja, lai viņam izdodot sivēnus, tie esot viņa. Kamēr dvornice gāja pēc gorodovoja, “sivēnu īpašnieks” bija nozudis.

“Dzimtenes Vēstnesis”

No Lub-Ezeres. Skolu lietas. Pirmā iesaukšanā tika noņemts kara dienestā šejienes skolotājs. 24. oktobrī bija izsludināta skolotāju vēlēšana, bet nebija neviens pieteicies. Daudz pagasta skolas skolēni, kuri gājuši divi ziemas, tagad iestājas Rojas jūrskolā. Rojas jūrskolā ir trīs klases un darbojas trīs skolotāji. Šogad iesākumā bija tikai trīs skolēni. Ja vēl nākošu gadu nebūs vairāk, tad, domājams, skolu slēgs, jo kronim neatmaksājas algot trīs skolotājus un uzturēt skolu priekš trijiem skolēniem.

“Latviešu Avīzes”

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (13)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (8)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+