Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 19. jūnijā

Foto - LETAFoto - LETA

Dzimtenes Vēstnesis. Enerģisku cīņu pret netiklību uzsācis jaunieceltais 2. Maskavas policijas iecirkņa pristavs, kurš visām netiklēm savā iecirknī pavēlējis vēlākais viena mēneša laikā atstāt līdzšinējos dzīvokļus un izkravāties pavisam no viņa iecirkņa.

Jaunās Latviešu Avīzes. Zāļu vakara un Jāņu uguņu noliegšana. Rīgas laikraksti ziņo, ka, ievērojot kara stāvokli un to, ka Rīga atrodas kara rajonā, kad tiek noliegta katra sapulcēšanās un lielāka publikas drūzmēšanās, 22. jūnijā neatļaušot sarīkot tradicionelo zāļu vakaru. Aiz šiem pašiem iemesliem noliegšot arī Jāņu ugunis.

Rīgas Ziņas. Nosodāma rīcība ir pilsētas parku un apstādījumu solu apgraizīšana un dažādu vārdu iegriešana. Piemēram, Torņakalna “Arkadijas” parkā neilgi kamēr ievietoti jauni soli, bet jau paspēts viņus sagraizīt un sagravēt dažādiem iniciāļiem. Tas pats arī citos parkos, sevišķi Grīziņkalna parkā, kur dažs ķēries pat pie koka mizas. Vai tiešām publika nevar šo nebūšanu novērst?

Ņevas Viļņi. Korporeļu nozīmju nēsāšanas aizliegums. Ģenerālleitnants P. Kurlovs 14. jūnijā izdevis jaunu obligatorisku noteikumu, ar kuru aizliedz Jurjevas universitātes un Rīgas politehniskas studentu korporāciju locekļiem nēsāt korporāciju nozīmes (cepurītes jeb “deķeļus”, lentas utt.). Kas tās nēsās, “kritīs” naudas sodā līdz 3000 rb. vai cietumā līdz 3 mēnešiem.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+