×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 8. janvārī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Dzimtenes Vēstnesis”

Juglas stacijā saplūst pēdējā laikā ļoti daudz privātu preču un mantu, tā ka trūkst noliktavu viņu novietošanai un ar to lielā mērā apgrūtina un aizkavē kārtīgu preču un dažādu mantību vilcienu kustību pa Ziemeļrietumu dzelzceļu, no kam sevišķi kavēkļi rodas pārtikas preču pievešanai Rīgā. To ievērojot, no pienācīgās puses piesūtīta 4. janv. telegrāfiska pavēle šos kavēkļus novērst, nepaturot privātas preces un mantas Juglas stacijā ilgāk par 20 stundām.

“Jaunais Vārds”

Latviešu Izglītības biedrības Skolu kuratoriju un Rīcības komitejas sēdēs 5. janvārī nolēma izsniegt visiem bērniem pēc iepriekšējo gadu parauga siltas brokastis, kuras arī ir nepieciešamas, ievērojot auksto laiku. Lai sagādātu priekš tam līdzekļus, tad Rīcības komiteja nolēma drīzumā sarīkot laicīgus un garīgus koncertus, kā arī teātra izrādes. Cerams, ka sabiedrība, kura tik silti pabalstīja iepriekšējos gados Izglītības biedrību viņas kulturelā darbā, arī uz priekšu to neatstās.

“Dzimtenes Ziņas”

Tā kā ūdeņa zaudējumi vai nu caur roru pārsprāgšanu, vai arī caur izšķērdīgu lietošanu pārāk lieli, caur ko var ūdens pietrūkt ikdienišķām vajadzībām un arī ugunsgrēka gadījumos, tad zināmās dienas un nakts stundās taps ūdens vada maģistrāle noslēgta dēļ ūdens tvertnes papildināšanas. Tādēļ iedzīvotāji top uzaicināti mājās arvien turēt piemērīgu ūdens krājumu, tāpat stingri uz to skatīties, ka apkalpotāji ūdeni veltīgi neizšķērž. Par pierādītu veltīgu ūdens izšķērdēšanu sagaidāms 
stingrs sods. Jelgavā, 3. janvārī 1916. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+