Latvijā
Izglītība

Plānus atklāj tie, kuri negrasās aizbraukt6

Rīgas Stradiņa Universitātes Liepājas filiāli ik gadu absolvē prāvs skaits studentu, kas ieguvuši māsas kvalifikāciju. Savus nākotnes plānus atklāj tie, kuri negrasās aizbraukt uz ārzemēm, kur var nopelnīt labāk, raksta vietējais portāls “liepajniekiem.lv”.

“Samazinoties vidusskolēnu skaitam, arī potenciālo studentu skaits mainās, un konkurss uz budžeta vietām vairs nav tik aktuāls, tādēļ uzskatām, ka Kurzemes jauniešiem ir laba iespēja iegūt veselības aprūpes speciālista augstāko izglītību, nebraucot uz Rīgu,” portālam uzsvēra RSU Liepājas filiāles direktore Dita Role.

Augstskolas pārstāvji atklāti pastāsta, ka daļa studentu mācības apvieno ar darbu, jo “laiks ir tāds, kāds tas ir”. “Mūsu studenti ir ģimenes cilvēki, esam saskatījuši, ka mūsu studenti savās ģimenēs audzina vairāk kā 90 bērnu. Protams, gribētos, lai students visu laiku velta studijām, bet dzīve izdara savas korekcijas,” atzīst augstskolā.

Daļa mācību iestādes absolventu izvēlas doties strādāt ārpus valsts vai nestrādāt specialitātē, jo “esam kopējā Eiropas darba tirgū, un diemžēl daudz studentu izvēlas strādāt citās valstīs par daudz adekvātāku darba samaksu”.

Pēc portāla uzsvērtā, rakstot par šo tematu, labprāt savos nākotnes plānos dalās tie studenti, kuri savu nākotni nopietni saista ar medicīnu, ir stingri apņēmušies strādāt izvēlētajā specialitātē un tepat Latvijā. “Ļoti ceru tikt strādāt kāda ģimenes ārsta praksē. Kaut iespējas ir lielas, ar mūsu izglītību darbu var dabūt vienmēr un jebkurā pilsētā Latvijā. Jo māsu patiesi trūkst. Taču es vairāk orientējos uz ambulatoro darbu, nevis darbu stacionārā,” sacīja jaunā speciāliste Baiba.

LA.lv