×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Pļaviņš: Olimpisko spēļu bronzas medaļa ir nozīmīgāka par Eiropas spēļu zeltu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas pludmales volejbolistam Mārtiņam Pļaviņam pagājušajā nedēļā iegūtā Eiropas spēļu zelta medaļa nav tik nozīmīga, cik 2012.gadā izcīnītā Londonas olimpisko spēļu bronza, pēc atgriešanās Latvijā secināja pats sportists.
Kā zināms, Pļaviņš svētdien kopā ar Haraldu Regžu izcīnīja zeltu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošajās pirmajās Eiropas spēlēs.
“Veiksme mums stāvēja klāt. Cerams, šoreiz vietā bija teiciens, ka veiksme palīdz stiprākajiem. Nospēlējām cienīgi, arī paveicās, viss sakrita un līdz ar to uzvarējām turnīrā. Zelta medaļas ir smagas, tik biezas, ka uz zoba neesam pamēģinājuši, bailes savainoties,” Latvijas Volejbola federācija (LVF) citē Pļaviņa teikto. “Ja salīdzina ar 2012. gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļu olimpisko medaļu, šī noteikti ir smagāka, arī krāsa citādāka. Tomēr olimpiskā medaļa noteikti ir nozīmīgāka. Es negribētu tās salīdzināt, taču man abas godalgas ir ļoti nozīmīgas. Īpaši tāpēc, ka šīs ir pirmās Eiropas spēles un mēs vēsturē ieiesim kā vēsturē pirmie uzvarētāji. Mums tas ir ļoti svarīgi.”
Tikmēr Regža izcīnīto zeltu Eiropas spēlēs nosauca par savas karjeras lielāko panākumu. “Man šī medaļa ir gandrīz kā uzvara olimpiskajās spēlēs. Pirms turnīra cerējām iziet no grupas un pacīnīties par vietu pieciniekā.”
Kā zināms, šosezon ierastais Pļaviņa pārinieks ir Hermans Egleskalns.
“Ir bijis veiksmīgs sniegums Latvijā, Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) turnīra posmā Maskavā un Eiropas spēlēs, bet pasaules tūrē kaut kā neveicas, jo visu laiku pretī nāk viena poļu komanda, kura spēlē ļoti labi. Taču ticība noteikti ir, ka varam arī pasaulē cīnīties pamatturnīrā un arī par kaut ko vairāk. Vienkārši tā ticība ir jāpārvērš uz darbībām laukumā. Es domāju, ka tas mums ar Hermani neizpaliks,” pauda Pļaviņš, kuram jau drīzumā būs jāpiedalās pasaules čempionātā. Tajā viņš piedalīsies ar Aleksandru Samoilovu, kura pārinieks Jānis Šmēdiņš vēl nav atlabis no savainojuma.
Samoilovs/Pļaviņš kopā spēlēja jau 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.
Pasaules čempionāts norisināsies no 26.jūnija līdz 5.jūlijam Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+