Sports

Pļaviņš/Solovejs sasniedz Stavengeras “Grand Slam” pamatturnīru 0

foto: fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs trešdien sasniedza Norvēģijā notiekošā Stavengeras “Grand Slam” turnīra pamatsacensības.

Kvalifikācijas turnīrā ar devīto numuru izliktais Latvijas pāris ar 2-0 (21:15, 21:14) pirmajā kārtā pieveica Grantu Goldšmitu un Leo Viljamsu no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR).

Kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā Pļaviņš/Solovejs tikās ar kanādiešiem Maveriku Heču un Kristianu Redmanu, kuri izlikti ar astoto numuru. Pārāki ar 2-0 (21:17, 21:18) izrādījās latvieši, tādējādi sasniedzot pamatturnīru.

Latvijas duets informē, ka dienas pirmajā spēlē Solovejs guva nelielu potītes savainojumu.

Kvalifikācijas turnīrā startēja arī Ruslans Sorokins un Edvarts Buivids, kuri atlases sacensībās izlikti ar 19.numuru. Pirmajā kārtā šim Latvijas pārim ar 0-2 (15:21, 18:21) nācās piekāpties Krievijas duetam Grigorijam Gončarovam un Sergejam Prokopjevam, kuriem ticis 14.numurs. Līdz ar to Sorokinam/Buividam šis turnīrs ir noslēdzies.

Automātisku vietu šī “Grand Slam” turnīra pamatsacensībās sev nodrošinājis viens no pasaules labākajiem pludmales volejbola duetiem Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Stavengerā notiek ceturtais “Grand Slam” kategorijas turnīrs šosezon. Aprīļa un maija mijā notikušajās sacensībās Šanhajā Samoilovs un J.Šmēdiņš piedzīvoja neveiksmi finālā, bet Maskavā un pagājušajā nedēļā Berlīnē viņi cieta neveiksmi ceturtdaļfinālā.

LA.lv